Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Ministrė Audronė Pitrėnienė: jei ne pro duris, tai pro langą (0)

2016 Rugsėjo 29d.

Švietimo ir mokslo ministrė  Audronė Pitrėnienė, kartu su keliais Seimo nariais, šią savaitę pateikė Parlamentui svarstyti Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis ketinama nuo ateinančių metų nustatyti pedagogų darbo apmokėjimo tvarką.

Poreikis keisti Švietimo įstatymą atsirado po to, kai švietimo profesinės sąjungos argumentuotai užprotestavo pedagogų įtraukimui į taip pat paskubomis ruošiamo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo reguliavimo sferą. Pedagogų išskyrimui iš kitų biudžetininkų darbo apmokėjimo sistemos pritarė ir Lietuvos Respublikos Trišalė taryba.

Tačiau susipažinus su Seimui pateiktu teisės akto projektu, švietimo profesinių sąjungų ekspertai pašiurpo – pakeitus kelias sąvokas ir skaičius, buvo pateiktas analogiškas variantas tam, prieš kurį pasisakė mokytojų atstovai.

Švietimo ir mokslo ministerijos klerkai nuo 2017 m. sausio 2 d. planuoja šiek tiek padidintus mokytojų atlyginimus išskaidyti į dvi dalis – pastoviąją bei kintamąją. 50 – 70 proc. dabartinio darbo užmokesčio dydžio pastovioji dalis, nustačius konkretų pareiginės algos koeficientą, bus mokama visiems dirbantiems. Tuo tarpu dėl likusios atlyginimo dalies spręs vadovas, vertindamas mokytojo darbo kokybę bei pasiektus rezultatus.

Tokią „revoliucinę“ naujovę A. Pitrėnienės vadovaujama ministerija ketina įvesti net nesukdama galvos, kad iki šiol švietime nėra sutarta dėl patikimos bei objektyvios visos mokyklos ir atskiro mokytojo veiklos vertinimo kriterijų. Niekas net neabejoja, kad jų neatsiras ir per kelis mėnesius, likusius iki įstatymo įsigaliojimo.

Už uždarų durų, paskubomis paruošta ir ministro parašu tvirtinama pedagogų veiklos vertinimo tvarka iš anksto programuoja dar didesnę suirutę bei neteisybę nustatant ir taip menkus mokytojų atlyginimus. Dabartinė švietimo įstaigų finansavimo tvarka, kai turimų finansinių išteklių kiekis tiesiogiai priklauso nuo mokinių skaičiaus, užprogramuoja situaciją, kad mažesnėse mokyklose (tokių Lietuvoje yra daugiau nei du trečdaliai!) mokytojams kintamoji dalis bus mažesnė, nei didelėse. Ir tai neturės nieko bendro su geresne darbo kokybe ar pasiektais rezultatais!

Seimui pateiktuose Švietimo įstatymo pakeitimuose yra ir daugiau mokytojus diskriminuojančių, jų profesinį orumą menkinančių nuostatų.

Siūlomos naujos pedagogų darbo apmokėjimo tvarkos svarstymui ir derinimui laiko lieka visai nedaug, nes jau lapkričio pradžioje numatytas jo priėmimas. Gali būti, kad pavyks politikus įtikinti jų siūlymų ydingumu, tačiau stebina švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės pasirinkta taktika. Kai nepavyko pedagogams naujos darbo apmokėjimo tvarkos jungo uždėti kartu su visais biudžetininkais, tada ji tai pasiryžusi padaryti atskirai. Kaip byloja liaudies išmintis -  „jei ne pro duris, tai pro langą...“

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.