Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Ar laimėtas mūšis reiškia sėkmingą karo pabaigą? (0)

2016 Rugsėjo 14d.
Rugsėjo 13 d. LR Trišalėje taryboje, kurioje dalyvavo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, buvo svarstomi Švietimo komitete prie Trišalės tarybos priimti nutarimai ir pritarta švietimo profesinių sąjungų reikalavimui pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimą nustatyti atskiru teisės aktu, atskirai reglamentuojant šių darbuotojų apmokėjimą, netaikant jiems naujos biudžetinio sektoriaus darbuotojų darbo atlyginimų skaičiavimo tvarkos. 
 

Profesinės sąjungos savo reikalavimą išskirti pedagogus grindė šešiais argumentais.

Pirma, daliai pedagogų – bendrojo ir neformaliojo ugdymo mokytojams – yra taikoma valandinė – tarifinė darbo apmokėjimo tvarka, kuri faktiškai nustato gerokai trumpesnę jų darbo savaitę, o tai lemia ir mažesnį darbo užmokestį.

Antra, daugelis švietimų įstaigų pilnai ar iš dalies finansuojami iš mokinio krepšelio, o tai įstaigos asignavimus (darbo užmokesčio fondą) tiesiogiai sieja su vaikų skaičiumi. Tai neigiamai atsilieps nustatant kintamąją darbo užmokesčio dalį.

Trečia, švietime per visą nepriklausomybės laikotarpį nėra sukurtos patikimos bei objektyvios mokytojų darbo kokybės vertinimo sistemos, todėl pedagogų atlyginimą diferencijuoti pagal pasiektus rezultatus nėra teisinių prielaidų.

Ketvirta, dabartinėje pedagogų darbo apmokėjimo tvarkoje yra numatytos kelios atlyginimo nustatymo suderinimo su darbuotojų atstovais procedūros, o siūlomas įstatymas numato tik atsižvelgimą į darbuotojų atstovų nuomonę.

Penkta, derybose su Vyriausybe dėl streiko užbaigimo ir su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dėl kolektyvinės sutarties, švietimo profesinės sąjungos sutarė dėl atlyginimo koeficientų „šakučių“ naikinimo nuo 2017 m. sausio 1 d., o įstatymas faktiškai grąžina dvigubas „šakutes“ – kintamąją atlyginimo dalį bei tarnybinio atlyginimo koeficiento „šakutes“.

Ir šešta, tose pačiose derybose švietimo profesinės sąjungos sutarė dėl ilgalaikės pedagogų darbo užmokesčio kėlimo programos rengimo, o įstatymo priėmimas, anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) ir Finansų ministerijos, to daryti neleidžia.

Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą rengę SADM specialistai nesugebėjo paneigti nė vieno iš aukščiau pateiktų argumentų, bet ilgą laiką užsispyrę tvirtino, jog nėra galimybių pedagogams darbo užmokestį nustatyti atskiru teisės aktu. Ir tik supratę, kad jų „buldozeris“ šį kartą nesuveiks, ministerijos klerkai nusileido ir pateikė Vyriausybei svarstyti pakoreguotą įstatymo projektą. 

Šiuo metu ŠMM duotas nurodymas per mėnesį paruošti Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis bus nustatyta pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka bei dydžiai. O profesinės sąjungos  stebės, kad pataisose būtų nustatyti dabar esantys darbo atlyginimo koeficientų dydžiai ir neliktų liūdnai pagarsėjusių koeficientų „šakučių“.

 

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.