Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinės sąjungos kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Algio Ramanausko veiksmų (0)

2016 Rugsėjo 12d.

Rugsėjo 12 d. Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga kreipėsi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą prašydamos pradėti ikiteisiminį tyrimą dėl Algio Ramanausko veiksmų ir patraukti šį asmenį baudžiamojon atsakomybėn.

Atstovaudamos savo nariams ir reikšdamos pedagogų poziciją, švietimo profesinės sąjungos mano, kad rugsėjo pradžioje interneto portale alfa.lt paskelbtame A.Ramanausko straipsnyje „Išgyvenimo vadovas moksleiviui“(http://www.alfa.lt/straipsnis/50073252/isgyvenimo-vadovas-moksleiviui) tiesiogiai kurstoma neapykanta ir raginama imtis smurto prieš mokytojus bei pateikiami „praktiniai“ patarimai, kaip „teisingai“ atlikti smurtinio pobūdžio veiksmus prieš mokytojus, kad smurtaujantis asmuo išvengtų teisinės atsakomybės.

Švietimo profesinės sąjungos įsitikinusios, kad tokiu būdu straipsnio autorius deklaruoja mokinio, smurtaujančio prieš mokytojus, nebaudžiamumo ir tokio elgesio pateisinamumo iliuziją, kuri, atsižvelgiant į šio straipsnio adresatą – nepilnametį, bei į straipsnio autoriaus žinomumą, veikia ypatingai skatinančiai ir provokuoja tokį mokinių elgesį prieš mokytojus.

Straipsnio teiginiai žemina mokytojus, mokytojų bendruomenę bei mokytojo profesiją, toks viešas tyčiojimasis iš mokytojų yra nepateisinamas, rodantis ypatingai cinišką ir nepagarbų straipsnio autoriaus požiūrį ne tik į mokytojus, bet ir į visuomenę.

Akivaizdu, kad toks straipsnis negali būti pateisinamas nei kaip mokytojų darbo ar švietimo sistemos kritika, nes tyčiojamasi tiesiogiai iš mokytojo asmens, o ne pačios švietimo sistemos, nei kaip meninė išraiška, nes be tiesioginių raginimų ir tiesioginių mokymų, kaip daryti nusikalstamas veikas, siekiant išlikti nebaudžiamam, jame nesama jokių estetinių priemonių.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.