Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Balandžio 1-osios pokštas vasaros viduryje (9)

2016 Liepos 13d.

Liepos 13 d. Lietuvos švietimo įstaigų profesinių sąjungų (LŠĮPS) ir Lietuvos švietimo profesinių sąjungų (LŠPS) lyderiai susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo viceministru Gintaru Klimavičiumi ir Darbo teisės skyriaus vedėja Vita Baliukevičiene aptarti naujos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos pritaikymo pedagoginiams darbuotojams.

LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas ir LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius informavo viceministrą, kad profesinės sąjungos, kartu su savo teisininkais, yra kruopščiai išnagrinėjusios įstatymo projektą ir pateikusios savo pastabas, taip pat priminė, kad Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) laikosi tos pačios pozicijo, kad šis įstatymo projektas nėra tinkamas švietimo darbuotojams. Viceministras G. Klimavičius patvirtino, kad į viską bus atsižvelgiama, tačiau yra bendra Vyriausybės nuostata, kad nei vienai grupei nebūtų išimčių.

Ir štai tada, dar kartą priminus visas jau anksčiau ministerijai pateiktas pastabas ir pasiūlymus bei paprašius konkrečių atsakymų, paaiškėjo, kad viceministras yra visiškai su jais nesusipažinęs, prašė dar kartą pateikti argumentus ir juos apginti, kad mokytojai yra unikalūs, kaip specifinės srities atstovai (švietimo profesinės sąjungos savo pastabas ir pasiūlymus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) pateikė dar birželio mėnesį), o galiausiai pareiškė, kad visi atsakymai turi būti pateikti raštu.

Abiejų profesinių sąjungų lyderiai pabrėžė, kad švietimo profesinės sąjungos jokiu būdu nereikalauja bloginti sąlygų kitų sričių darbuotojams, didinant atlyginimus švietimo darbuotojams. Tačiau akcentavo, kad šis įstatymo projektas bus žalingas švietimo darbuotojams, pablogins jų darbo sąlygas bei neatitiks Konstitucinio teismo nutarties dėl darbo apmokėjimo tvarkos atitikimo šalies Konstitucijai, todėl SADM privalo atsižvelgti į švietimo sektoriaus specifiką bei profesijos svarbą

Tai, kad SADM atstovai buvo visiškai nepasiruošę posėdžiui, dar kartą paaiškėjo tada, kai prasidėjo diskusija apie mokytojo pareiginės algos pastoviosios dalies valandinį tarifinį atlygį, nustatomą už 18 pedagoginių valandų per savaitę. Išgirdome balandžio 1-osios pokštą vasaros viduryje – SADM atstovai visiškai rimtai išreiškė poziciją, kad mokytojams už tai bus mokama tiek pat, kiek kitiems biudžetinių įstaigų darbuotojams už 40 darbo valandų per savaitę. Valio, mokytojai dėl to tik džiaugsis. Tačiau profesinių sąjungų lyderiams pradėjus gilintis, ką SADM atstovai nori tuo pasakyti, atsakymas buvo – taip, tai normalu, bet mes pasitikslinsime dar šiuo klausimu.

Galiausiai paaiškėjo, kad ir derinimo pažymoje, pateiktoje Vyriausybėje, neatsižvelgta nei į vieną profesinių sąjungų pastabą, taip pat ir į ŠMM pastabas bei deramai neįvertintos teisininkų išvados, todėl darytina išvada, kad SADM imituoja dialogą, norėdama užsidėti pliusą už bendradarbiavimą su profesinėmis sąjungomis, nors realiai jokių susitarimų ir konsultacijų nėra. SADM nori vienašališkai įgyvendinti savo projektą, neįvertindama galimų neigiamų pasekmių.

Dar kartą paprašius atsakyti į užduodamus konkrečius klausimus, viceministras nesugebėjo atsakyti nei į vieną iš jų ir pasiūlė susitikti kažkada rugpjūčio mėnesį, kai jis tikrai susipažins su profesinių sąjungų siųstais dokumentais.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2016-07-16 11:26:29 | gaila

Mąstyti globaliai, o veikti lokaliai lietuviai vis dar neišmoko, nes pasitikėjimo nei savim, nei šalia esančiais tautiečiais neįgijo. Be to, mokesčiams (tingių valdininkų ir seimūnų išlaikymui) gali lengvai atiduoti pusę varganos algos, o savos organizuotos sąjungos išlaikymui gaili kelių Eu. Jau dabar daugelis lietuvių - trumparegiai robotai.

2016-07-15 22:43:25 | Monikai

Koks vertinimas? Koks individualumas? Globalizacijai reikalingi ROBOTAI! O mūsų valdžia tarnauja globalistams. Už pinigus, žinoma... Nemažus, be abejo...

2016-07-15 16:33:27 | Monika

Tai kaip tada įvertins kiekvieno mokytojo darbą, kai klasėje visi vaikai pagal švietimo koncepciją-asmenybės, matuojama asmenybės pažanga. O kiek mokytojas turi įdėti pastangų, kad ta asmenybė nekrapštytų nosies ir ką nors išmoktų, matavimo sistemos dar niekas nesukūrė per žmonijos istoriją. Gerai, jei klasėje, mokykloje dauguma -gabūs ir motyvuoti, o jei ne, tai mokytojui nebepriklausys 50% kitos dalies algos. Pristatant šitą apmokėjijo tvarką buvo pasakyta, kad mokytojų algos nemažės, o dabar nori sulyginti su valytojų. Nors ir taip nuo liepos ma didesnė už pradedančio dirbti mokytojo algą. Mokytojai turi mokyti vaikus gyventi be patyčių, o iš mokytojų tyčiojamasi jau dvidešimt metų kiekvienu nauju valdžios išsidirbinėjimu.

2016-07-15 12:26:37 | to tiesiog

apsispręskite, kas yra pažeminimas ? ar "nesileisti žeminamiems" - tai tylėti ? ar atvirkščiai - kalbėti ? DRĄSIAI, ARGUMENTUOTAI, NUOLAT, PASTOVIAI, AKTYVIAI, GARSIAI, VIEŠAI, KIEKVIENAM besidominčiam valstybės reikalais.

2016-07-14 17:14:52 | pilietis

Tikriausiai reikės atnaujinti streikus.

2016-07-14 14:56:56 | tiesiog

Su šia vyriausybe nėra prasmės kalbėtis ir derėtis. Nesileiskite žeminami.

2016-07-14 13:17:45 | to patyčioms stop

ne iš jūsų, o iš mūsų ;) t.y. i š visų LT mokytojų, visų LT piliečių, visų LT gyventojų, kuriems niekaip nedašunta, kad valdžios tyčiojasi iš VISŲ LIETUVIŲ (išskyrus, aišku, artimųjų-ištikimųjų ratą). Didžioji bėda - ne koks nors į valdžią pasodintas mankurtas, o tie, kurie jį į tą postą pasodina ir net nemato, ką jis ten veikia, o kai pamato - ir toliau leidžia jam ten sėdėti. Tokiu būdu per 25 metus lietuvaičiai užsisodino sau ant sprando besityčiojančias valdžias.

2016-07-13 23:17:42 | patyčioms stop

kiek dar iš jūsų tyčiosis?

2016-07-13 16:26:51 | Krylovas

Tai ne tik ignoravimas, tai absoliuti nekompetencija. Taip buna, kai asilai sėdi valdžioje.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.