Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo komitetas prie Lietuvos Respublikos trišalės tarybos: pedagogams darbo užmokestis turi būti nustatomas atskirai (2)

2016 Liepos 1d.

Birželio 30 d. Švietimo komitetas prie Lietuvos Respublikos trišalės tarybos svarstė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektą. Svarstymo iniciatoriai – švietimo profesinės sąjungos – mano, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomo teisės akto priėmimas dar labiau pablogins ir taip nepavydėtiną pedagogų darbo apmokėjimo padėtį. Švietimo komiteto nariams buvo pateikti argumentai, kodėl pedagogams darbo užmokestį reikia skaičiuoti atskirai nuo kitų biudžetininkų – kultūros, socialinių ir medicinos darbuotojų.

Vieninteliams pedagogams nėra nustatytas etatinis darbo apmokėjimas, todėl daugelis iš jų ir toliau dirbs nepilną darbo savaitę, už ką gaus gerokai mažesnį atlyginimą, nei tą pačią kvalifikaciją turintys bibliotekininkai, socialiniai darbuotojai ar slaugės.

Daugelis švietimo įstaigų yra pilnai ar iš dalies finansuojamos iš mokinio krepšelio, t. y. skirtingai nuo kitų biudžetinių įstaigų, mažėjantis mokinių skaičius, o ne darbo kokybė lems jų atlyginimus.

Per daugiau nei dvidešimt penkis nepriklausomybės metus Lietuvos švietimo sistemoje nebuvo sukurta bent kiek objektyvi bei patikima mokytojų darbo rezultatų kokybės vertinimo sistema, todėl skubotas įstatymo autorių sumanymas atlyginimą diferencijuoti pagal darbo rezultatus pedagogų bendruomenėje sukels pagrįstą pasipiktinimą.

Dabartinėje pedagogų darbo apmokėjimo tvarkoje esminiai, lemiantys atlyginimo dydį parametrai – tarnybinio atlyginimo koeficientai, valandų už papildomus darbus skaičius ir kt. – turi būti suderinti su profesinėmis sąjungomis, o naujojo teisės akto rengėjai siekia ženkliai ir čia bloginti padėtį, siūlydami nuostatas, jog nustatant darbo užmokestį mokytojams bus tik išklausoma darbuotojų atstovų nuomonė.

Paskutinis argumentas prieš ruošiamo įstatymo tinkamumą pedagogams – derybose su Vyriausybe ir Švietimo ir mokslo ministerija dėl streiko užbaigimo bei švietimo šakos kolektyvinės sutarties buvo pasiektas sutarimas, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. naikinamos liūdnai pagarsėjusios pedagogų tarnybinio atlyginimo koeficientų žirklės ir paruošiama penkerių metų atlyginimų kėlimo programa. Apie tokius įsipareigojimus viešoje erdvėje ne kartą kalbėjo ir premjeras Algirdas Butkevičius su savo ministrų kabineto švietimo ministre Audrone Pitrėniene. Tačiau pritaikius naująjį įstatymą pedagogams, nelieka galimybės vykdyti abu šiuos susitarimus, ką raštu jau yra patvirtinę tiek Socialinės apsaugos ir darbo, tiek ir Finansų ministerijų vadovai.

Išklausę švietimo profesinių sąjungų ekspertų pateiktus argumentus, Švietimo komiteto, kurį sudaro valstybės, švietimo darbdavių bei pedagogų atstovai, nariai vieningai, bendru sutarimu nutarė, kad pedagogams darbo užmokestis turi būti nustatomas atskirai.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2016-07-03 22:30:18 | Kęstučiui

Kęstuti, gal iš mėnulio nukritai ? LŠPS kone kasmet po paketą pasiūlymų teikia VISOMS vyriausybėms, VISOMS partijoms, nuolat organizuoja tų pasiūlymų palaikymo akcijas, net streikus, tik kas iš to ? valdžios chebrytė puikiai žino, koks procentas dirbančiųjų NEBIJO, kiek dirbančiųjų tesijungia į profsąjungas, - tai lašas baimės jūroje.

2016-07-02 02:07:25 | Kestutis

"Per daugiau nei dvidešimt penkis nepriklausomybės metus Lietuvos švietimo sistemoje nebuvo sukurta bent kiek objektyvi bei patikima mokytojų darbo rezultatų kokybės vertinimo sistema" O tai kas turi sukurti objektyvią ir patikimą darbo rezultatų kokybės vertinimo sistemą?? Profsąjungos turi siūlymų šiuo klausimu??

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.