Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Lietuvos ir Lenkijos švietimo profesinės sąjungos įvertino naujus iššūkius mokytojams (0)

2016 Birželio 15d.

Mažėjantis mokinių skaičius, menki atlyginimai, paini ir neskaidri jų skaičiavimo sistema, stringantis profesinių sąjungų ir valdžios institucijų dialogas. Apie šias ir kitas problemas buvo diskutuojama birželio 10 – 11 d. vykusiame tarptautiniame seminare „Mokytojo profesinis vaidmuo, atsižvelgiant į dabartinius pokyčius švietimo sektoriuje“. Seminarą, kuriame dalyvavo pedagogų profesinių sąjungų atstovai iš Lenkijos ir Lietuvos, organizavo Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kartu su Fridricho Eberto fondu.

Seminaro moderatorius, Fridricho Eberto fondo atstovas Lenkijoje Kšištofas Getka, trumpai pristatęs fondo veiklą Europoje, iškėlė pagrindinę seminaro temą – naujai įvertinti Lenkijos ir Lietuvos mokytojų padėtį ir paieškoti galimybių rezultatyvesniam abiejų šalių profesinių sąjungų bendravimui, reaguojant į naujus iššūkius.

Pirmąją seminaro dieną Nepriklausomos Lenkijos profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos atstovai supažindino su situacija savo šalių švietimo sistemose, dalijosi patirtimi kaip daroma įtaka valdžios sprendimams ir diskutavo apie savo veiklos sėkmes bei nesėkmes. Teorines diskusijas paįvairino apsilankymas Trakų gimnazijoje, kurios direktorius Marijan Kuzborskij atsakė į visus seminaro dalyvių klausimus.

Antrąją seminaro dieną daugiau buvo kalbama apie profesinių sąjungų veiklą, ypač apie kolektyvines sutartis bei jų taikymo galimybes. Šį kartą Lietuvos atstovai turėjo kuo didžiuotis – prieš kelias savaites baigėsi derybos dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties ir dabar laukiama Vyriausybės sprendimo dėl jos pasirašymo. Lenkijos mokytojai panašų susitarimą, taip vadinamą Mokytojo chartiją (Karta Nauczyciela), turi jau kelis dešimtmečius. Seminaro pabaigoje Kšištofas Getka, Fridricho Eberto fondo vardu, išreiškė norą toliau tęsti Lietuvos ir Lenkijos mokytojų atstovų bendradarbiavimą, į jį įtraukiant kitų kaimyninių šalių pedagogų profesines sąjungas. Seminaro dalyviai pritarė minčiai, kad kitais metais būtina susitikti.

LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.