Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vėl gresia streikai? (0)

2016 Gegužės 10d.

Švietimo profesinės sąjungos eilinį kartą susiduria su situacija, kai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valdininkai, save oriai vadinantys valstybės tarnautojais, demonstruoja visišką pedagogų darbo specifikos bei susitarimų laikymosi svarbos nesupratimą. 


Šiandien švietimo profesinės sąjungos gavo minėtos ministerijos viceministro Gintaro Klimavičiaus pasirašytą neigiamą atsakymą į profesinių sąjungų argumentuotus reikalavimus, jog pedagogams atlyginimai nebūtų nustatomi paskubomis ruošiamu Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbo apmokėjimo įstatymu. 


Savo reikalavimus profesinės sąjungos grindė tokiais argumentais. Pirma, mokytojų darbas yra labai specifinis ir nėra sukurti objektyvūs jo kokybės vertinimo kriterijai, todėl negalima didelės mokytojo atlyginimo dalies (kintamosios dalies) sieti su jo kasmetiniu darbo rezultatų įvertinimu, kurį atliks švietimo įstaigos vadovas. 


Antra, derybose su Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičium dėl streiko pabaigos ir suderėtame su Švietimo ir mokslo ministerija švietimo šakos kolektyvinės sutarties projekte yra numatyta patvirtinti ilgalaikę darbo užmokesčio kėlimo programą. Jos nebus galima įgyvendinti, jei pedagogų darbo užmokestis bus nustatomas bendrai su kitais biudžetinio sektoriaus darbuotojais. 


Trečia, minėto įstatymo rengėjai visiškai ignoruoja UNESCO rekomendaciją, kurioje vienareikšmiškai nurodoma, kad atlyginimus ir darbo sąlygas mokytojams reikėtų nustatyti derybų tarp mokytojų organizacijų ir pedagogų darbdavių procese.


Rašto pabaigoje, prognozuodamas neišvengiamą pedagogų bendruomenės nepasitenkinimą ir būsimas masines protesto akcijas, p. G. Klimavičius neužmiršta pamokymo, kuriuo nori "atkreipti dėmesį, kad Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato galimybės inicijuoti kolektyvinį darbo ginčą (t.y streiką) dėl teisės akto projekto". 


Ir tai daro vienas iš institucijos, kuri turi rūpintis socialinio dialogo keliu pasiektų susitarimų vykdymu ir teisingu kiekvienos profesijos darbo apmokėjimu, vadovų!

Atsakymą rasite čia>>

Audrius Jurgelevičius LŠPS pirmininkas

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.