Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seime vyko pasitarimas dėl saugios aplinkos šalies mokyklose kūrimo (0)

2016 Gegužės 3d.

Trys švietimo profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga (LMPS) – prieš savaitę kreipėsi į šalies valdžios institucijas dar kartą ragindamos imtis realių priemonių užtikrinti mokyklų bendruomenių narių saugumą.

Pastaruoju metu nuskambėjusios istorijos apie mokinių ir mokytojų konfliktus parodo, kad įsisenėjusi bei nesprendžiama problema vis didėja. Praeitais metais profesinės sąjungos Lietuvos Respublikos Seimui ir Švietimo ir mokslo ministerijai buvo pateikusios labai konkrečius pasiūlymus, tačiau be formalaus atsakymo nieko daugiau iš valdžios institucijų pusės nebuvo padaryta.

Šį kartą LR Seimo Darbo partijos frakcijos iniciatyva buvo sukviestas pasitarimas dėl profesinių sąjungų iškeltų problemų sprendimo galimybių. Jame dalyvavo švietimo profesinių sąjungų vadovai – Audrius Jurgelevičius (LŠPS), Eugenijus Jesinas (LŠĮPS), Aldona Kindurienė (LMPS), švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, Darbo partijos frakcijos pirmininkas Kęstutis Daukšys, Seimo nariai Mečislovas Zaščiurinskas, Ričardas Sargūnas, Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius.

Darbuotojų atstovai pabrėžė problemos aštrumą – dėl chuliganiškai besielgiančių moksleivių, mokytojams bei kitiems darbuotojams darosi nesaugu dirbti tiek psichologiškai, tiek fiziškai, dėl to kenčia mokytis norintys ir gerai besielgiantys mokiniai, komplikuojasi santykiai su moksleivių tėvais, didėja įtampa pačioje įstaigoje.

Pasitarimo dalyviai išsakė savo nuomonę dėl tokios situacijos. Daugiausiai šnekėjusi ministrė A. Pitrėnienė minėjo, kad teisės aktų, reikalingų sudrausminti jaunuosius chuliganus bei jais nesirūpinančius tėvus, yra pakankamai, tik trūksta mokyklų vadovų valios ir mokėjimo jais pasinaudoti.

Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas R. Paliukas informavo, kad ruošiama nauja Minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo redakcija, kurioje siūlomos papildomos poveikio priemonės netinkamai besielgiantiems vaikams.

Profesinių sąjungų vadovai pritarė, kad tiek A. Pitrėnienės, tiek R. Paliuko nuomonė bei žingsniai yra pozityvūs, bet pakartojo ir principinius savo siūlymus – didinti tėvų atsakomybę (įskaitant ir baudų už administracinius teisės pažeidimus dydį), motyvuoti mokyklų vadovus neslėpti, bet principingai vertinti blogai besielgiančius mokinius bei jų tinkamo auklėjimo neužtikrinančius tėvus (labai akcentuota būtinybė pasiekti, kad būtų laikomasi mokymosi sutarčių) ir pradėti kurti realiai veikiantį pagalbos mokytojui mechanizmą.

Šioje diskusijoje neaiški liko socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės pozicija, nors būtent jos vadovaujama institucija visomis išgalėmis, kartais net perlenkdama lazdą, rūpinasi vaiko teisių apsauga.

Diskusijos dalyviai sutarė, kad Švietimo ir mokslo ministerija, kartu su švietimo profesinėmis sąjungomis, pateiks kelis konkrečius pasiūlymus, kaip keisti teisės aktus ar imtis kitų priemonių, turinčių padidinti tiek mokinių, tiek mokyklų darbuotojų saugumą.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.