Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Lietuvos policijos mokyklos mokymai – dar vienas grasinimas mokytojams? (3)

2016 Balandžio 8d.

Praėjus vos mėnesiui po garsiai nuskambėjusių šalies pedagogų streikų, mokytojų bendruomenė sulaukė nemalonaus siurprizo. Kitaip nepavadinsi to, apie ką savaitės pabaigoje paskelbė žiniasklaida – Lietuvos policijos mokykloje vykusiuose mokymuose, "siekiant realistiškumo", buvo imituojamas pedagogų, kurie susirinko į mitingą dėl didesnio švietimo finansavimo, išvaikymas.

Publikuojamose nuotraukose matosi kaip šalmuoti ir neperšaunamas liemenes vilkintys žaliūkai, apsiginklavę guminėmis lazdomis, vaikosi ir pasiguldę ant žemės, laužia rankas tariamo mokytojų mitingo dalyviams. Iki visiško tikroviškumo iliuzijos trūko tik vieno – kad tokį mokymų scenarijų palaiminę Lietuvos policijos mokyklos viršininkas Algimantas Kaminskas ir šios švietimo įstaigos Profesinės taktikos skyriaus viršininkas Romualdas Rulevičius į mokymus būtų pasikvietę būrelį moteriškių, tada besimokantys būsimi mokytojų protesto akcijų tramdytojai žinotų prieš ką reikės pakelti ranką, vaikant tikrą, o ne imituojamą mitingą, nes moterys sudaro absoliučią daugumą mokyklose dirbančių pedagogų.

Į Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federaciją susibūrusios profesinės sąjungos – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga (LMPS) – kelis pastaruosius metus kvietusios Lietuvos pedagogus į mitingus bei organizavusios streikus, mano, kad toks būsimų policininkų mokymų scenarijus yra dar vienas Lietuvos valdžios institucijų bandymas įbauginti pedagogus bei jų interesams atstovaujančias profesines sąjungas. Pradžią tam davė neatsakingi ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus samprotavimai apie Rusijos daromą įtaką protestuojantiems mokytojams ar Vyriausybės vicekanclerio Rimanto Vaitkaus išvedžiojimai apie planuojamas baudas neva neteisėto streiko organizatoriams bei dalyviams.

LŠPS, LŠĮPS ir LMPS atsakingai pareiškia, kad niekada nekurstė neramumų ir neskatino protesto akcijų dalyvių pažeidinėti viešąją tvarką. Kviesdamos šalies pedagogus vienokiu ar kitokiu būdu pareikšti nepritarimą šiandien vykdomai švietimo politikai, profesinės sąjungos preciziškai laikosi teisės aktų, bendradarbiauja su atsakingomis teisėsaugos institucijomis ir savo organizuojamų renginių metų imasi priemonių užkirsti kelią bet kokiems antiįstatymiškiems veiksmams ir neramumams.

Norėdami išsklaidyti Lietuvos policijos mokyklos vadovybės baimes dėl galimų riaušių būsimose protesto akcijose bei siekdami supažindinti su švietimo profesinių sąjungų veiklos tikslais bei būdais, kviečiame Lietuvos policijos mokyklos viršininką Algimantą Kaminską ir už kursantų mokymus atsakingus specialistus susitikti su mūsų organizacijų atstovais.

Profesnės sąjungos sureagavo į šią informaciją - Kursantų mokymai: pedagogų mitingas baigėsi riaušėmis

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2016-04-08 21:57:02 | Jooo

Net nežinau ar čia fantazijos policininkams trūksta ar igymtas kvailumas?

2016-04-08 17:56:40 | Jonis

Ką dar sugalvos valdžia, kad palaužti mokytojus? Dar tokių dalykų per visą gyvenimą negirdėjau demokratiniame pasaulyje. Tiesa, buvo chunta Čilėje ir kitose panašiose valstybėse. O gal mes lygiuojamės į Šiaurės Korėją ir mokytojams vietoj algų didinimo pasiūlys ruoštis graužti augalų šaknis?!

2016-04-08 10:06:36 | Visa Europa juoksis

Šiuose kompleksiniuose mokymuose dalyvavo ir Vokietijos Meklenburgo-Pomeranijos žemės Viešojo administravimo, policijos ir teismų valdininkų taikomųjų mokslų universiteto studentai, kurie į LPM atvyko pagal mainų programą

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.