Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seimo nariai skubiai sureagavo į Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pasiūlymą (0)

2016 Kovo 29d.

Prieš kelias savaites Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kreipėsi į šalies valdžios institucijas dėl ydingos Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos įgyvendinimo tvarkos.

Paskubomis priimtas teisės aktas numatė, jog visi pedagogai (taip pat medikai, socialiniai darbuotojai ir kiti asmenys dirbantys su nepilnamečiais) privalo pateikti pažymą iš Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro, kad jis nėra įtariamas, kaltinamas ar nuteistas dėl netinkamo elgesio su vaikais. Vien šios prievolės įvedimas profesinės sąjungos teisininkų buvo traktuotas kaip nekaltumo prezumpcijos principo nepaisymas. Kritikuota buvo ir nuostata, kad už šią pažymą darbuotojas turi dar ir sumokėti iš savo kišenės.

Šį kartą valdžios atsakomoji reakcija buvo neįtikėtinai skubi. Jau kovo 24 d. Seimo nariai priėmė minėto įstatymo pataisą, kurioje prievolė pasirūpinti pažyma iš Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro perduota darbdaviui. Pataisoje papildomai atsirado nuostata, jog ši informacija teikiama nemokamai.

Po šio mūsų šalies įstatymdavių sprendimo gali ramiau atsikvėpti tie mokytojai, kuriems jau buvo raštu įteikti reikalavimai patiems pasirūpinti ir pateikti švietimo įstaigos vadovui pažymą, kuri bylotų apie tai, kad pedagogas nėra įtariamas, kaltinamas ar nuteistas dėl netinkamo elgesio su vaikais.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.