Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Streikuojantys pedagogai: kolegos, mums reikia jūsų pagalbos! (6)

2016 Vasario 29d.

Vasario 22 d. visoje šalyje prasidėjęs pedagogų streikas tęsiasi jau antrą savaitę. Vyriausybė, kurios ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir jo įgaliotas vicekancleris Rimantas Vaitkus kelis kartus asmeniškai buvo susitikę su streikuojančiais, visą savaitę bandė įkalbėti streiką paskelbusias švietimo profesines sąjungas jį nutraukti. Deja, jų įkalbinėjimai nebuvo pagrįsti įsipareigojimais bent kiek ženkliau atsižvelgti į iškeltus reikalavimus.

Pasimokę iš dvejus metus vykusių nerezultatyvių derybų su Vyriausybe ir Švietimo ir mokslo ministerija, šį kartą pedagogai parodė savo tvirtą poziciją ir atsisakė paklusti tuštiems įkalbinėjimams. Tai sukėlė premjero ir jo komandos erzelį – streiką paskelbusios švietimo profesinės sąjungos buvo apkaltintos ryšiais su „tam tikromis“ Rusijos tarnybomis.

Subliuškus šiems prasimanymams, premjeras pareiškė, kad apskritai daugiau su streikuojančiais nebesiderės ir visą atsakomybę sukrovė visą pasiruošimo streikui bei streiko laikotarpį iš viešumos pasitraukusiai švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei. Šis Vyriausybės vadovo žingsnis galų gale privertė ministrę sukrusti ir ji šiandien, vasario 29 d., paskelbė esanti pasiruošusi susitikti su profesinėmis sąjungomis „tęsti konstruktyvų dialogą“.

Penkių pirmųjų streiko dienų įvykiai visiškai pakirto šalies pedagogų pasitikėjimą Vyriausybe bei Švietimo ir mokslo ministerija, kaip institucijomis, tiesiogiai atsakingomis už strateginių sprendimų švietimo sistemoje priėmimą.

Tapo visiškai aišku, kad tik ryžtingai nusiteikę pedagogai gali priversti šalies valdžią atsisukti į metų metus egzistuojančias švietimo problemas. Šį savo pasiryžimą jie demonstruoja toliau tęsdami protesto akciją.

Atsakydama į tai Švietimo ir mokslo ministerija buhalteriniu tikslumu pateikia kiekvieną dieną streike dalyvaujančių mokyklų bei pedagogų skaičių. Apie tai skelbiamuose spaudos pranešimuose jaučiamas neslepiamas pasitenkinimas, kad streikuojančių skaičius kasdien vis mažėja. Kitaip ir negali būti, nes pedagogai, reikalaudami geresnių moksleivių ugdymo bei savo darbo sąlygų, jaučia milžinišką atsakomybę už kiekvieną streiko metu praleistą pamoką.

Iš kitos pusės, streikuojantys patiria didžiulį valdžios – tiek centrinės, tiek ir savivaldybių – spaudimą. Vis dėlto stiprybės jiems suteikia akivaizdus visuomenės palaikymas. Pedagogų iškeltus reikalavimus bei kovos už jų įgyvendinimo būdą palaiko švietimo ekspertai, politikos apžvalgininkai, žurnalistai, kitų profesijų atstovai, net dalis politikų.

Pritarimą streikuojantiems išreiškė ir moksleivių, studentų bei jų tėvų atstovų organizacijos. Streikuojančius kolegas remia ir dauguma prie streiko neprisijungusių pedagogų. Dar daugiau – šią savaitę prie streiko ketina prisijungti kelių dešimčių Kelmės, Klaipėdos, Švenčionių, Šilutės ir kitų savivaldybių švietimo įstaigų pedagogų.

Visų streiką paskelbusių švietimo profesinių sąjungų vardu kviečiu visus Lietuvos pedagogus ne tik morališkai palaikyti streike dalyvaujančius kolegas, bet ir patiems jungtis prie protesto akcijos. Tik taip mes galėsime jausti demokratinės ir pilietinės visuomenės nariais, visuomenės, gyvenimui kurioje, mes ruošiame savo mokinius.

Be visų mūsų vienybės bei susitelkimo Lietuvos valdžia ir toliau tik deklaruos švietimo prioritetą, palikdama švietimo įstaigas, jose besimokančius vaikus bei dirbančius mokytojus likimo valiai.

 

 Audrius Jurgelevičius LŠPS pirmininkas

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2016-03-01 16:15:02 | Petras

O ko Jūs gerbiamieji norit ? Juk viskas dėsnyngą - mokytojas ir pvz. batų taisytojas dirbtuvėlėje - abu paslaugos tiekėjai ,kuo gi mes skiriamės pagal valdžios politiką ? Gal tik tuo kad taisytojas pats užsidirbą o mums reika laukti kol mūsų darbą apmokės valstybė?.....Tad ir prestižas mokinių ir tėvų akyse MOKYTOJO kaip pedagogo, auklėtojo , švietėjo krito iki žemumų (mokykloje tapo dirbti pavojinga sveikatai ) , o vaikų teisių eskalavimas aplamai nesamonė , nes beveik nekalbamą šeimoje apie PAREIGAS mokinio ir jo TĖVŲ , nes mokinys jau susiformavusia nuomonę atsineša į mokyklą iš šeimos ir TĖVŲ. Tad jeigu visas auklėjimas suverčiamas MOKYKLAI tai , būkit geri , ir mokėkit atlyginimą ne kaip paslaugos tiekėjui o kaip MOKYTOJIUI. Visi pažadai tik dėklaratyvūs tad palaikome streikuojančius psichologiškai ir moraliai ir PRITARIAME reikalavimams . Tikrai šaunuoliai . Jūsų nesupras tik tas kuris šio darbo ( mokytojo) nedirba ir nesiruošia dirbti ar bent atsakingai nepamasto. Tokia tai mūsų valdžia , o tėvai nenori sukti galvos dėl savo atžalų kaip patarlėje ,, iš akių ir iš razumo" Aišku yra dauguma tėvų kuriems vaikai rūpi , todėl ir problėmų su jais nėra, mokiniai bus mokykloje ir sieks žinių savarankiškai ar konsultuojantis su mokytojais ir nesišlaistys kur nedera, tik noro reikia, bet ,stokojant motyvacijos , noro mokytis ir ruoštis egzaminams savarankiškai dažnai nebūną ir džiugaujama kad laisvos pamokos. Pagaliau kiekvienas mokinys turi namus , gali mokytis namuose ir nesišlaistyti , tai nereikės ir EDUKOLOGIJOS UNIVERSITETO PAGALBOS ,nes tai ne vaikų darželis o mokiniai savų tėvų vaikai . Tad tikrai Lidija , SOLIDUMO jums daugiau reikia .............................. .......

2016-02-29 20:05:17 | Vaida

O kodėl tèvai nepergyvena dėl savo vaikų kur jie šlaistosi pamokų metu? Pamanykit....mokytojai streikuoja...visapusiška kontrolė vaikams dingo galutinai...nebejuokinkit ir nevaidinkit gerų tėvelių.

2016-02-29 16:20:21 | lidija

Kai jus ieskot lobio-mokiniai slaistosi gatvese,parduotuvese ir kitaip mokosi laisvo gyvenimo.KREIPKITES PAGALBOS I EDUKOLOGIJOS UNIVERSITETA,KAD BENT MINIMALIAI UZIMTU MOKINIUS.trecia savaite tevai dirba,vaikai slitineja kol atsitiks baisiausia.Solidumo...

2016-02-29 16:10:42 | Sauliui

Pvz. : ???

2016-02-29 14:57:28 | Saulius

Mieli mokytojai, jūs turite puikias galimybes pasiekti savo tikslų ir streikuoti čia visai nebūtina...

2016-02-29 13:10:48 | Roma

Gerbiamieji, streikuoja tik 7 proc. švietimo įstaigų - kodėl nevieningi???

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.