Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

ETUCE vadovas M. Romer siūlo LR Vyriausybei prisiimti atsakomybę už situaciją švietime (0)

2016 Vasario 23d.

Kreipimesi į Lietuvos mokytojus Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovas Martin Romer rašo:  „Beveik 2 metus ETUCE, kartu su  Jumis, buvo įtrauktas į socialinį dialogą ieškant  sprendimų, kaip išspręsti daugelį problemų, susikaupusių švietimo sektoriuje Lietuvoje, įskaitant padoraus mokytojų atlyginimo užtikrinimą.  Aš asmeniškai kelis kartus dalyvavau susitikimuose su Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku, Švietimo ir mokslo ministru, Parlamento Pirmininke ir kitais Seimo nariais. 

Po daugelio mėnesių intensyvių derybų darbo grupėje su Švietimo ir mokslo ministerija iš tikrųjų pasiekėte  puikių rezultatų ir radote teisingų sprendimų, kuriuos Vyriausybė, nors ir pripažino, tačiau nesiėmė tolimesnių žingsnių  juos įgyvendinant. 

Dabar susidarė tokia situacija, kai atrodo nieko nevyko arba vyko veltui, o tuo metu tiek švietimo situacija, tiek mokytojų padėtis  Lietuvoje vis  blogėjo. Todėl akivaizdu, kad sprendimas vasario  22 dieną pradėti neterminuotą streiką yra visiškai pateisinamas."

ETUCE pareiškia, kad palaiko Lietuvos mokytojus ir teigia, kad negali būti jokių abejonių, jog tarptautinė organizacija yra visada pasiruošusi padėti ir  paremti protestuojančius.

ETUCE vadovas M. Romer taip pat pareiškia, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra visiškai atsakinga už šią susidariusią situaciją – tai jos kaltė ir atsakomybė, kad nieko nebuvo padaryta, jog situacija švietime pasikeistų. 

„Lietuvos švietimui  reikalingos reformos. Pirmiausiai, užimtumo struktūros ir mokytojų atlyginimų.  Pradiniame  derybų etape buvo aišku, kad reikia pasiekti susitarimą dėl mokytojų atlyginimų  ir, kaip įmanoma  greičiau, grįžti į prieš 8 metus buvusį lygį" – pareiškime teigia M. Romer.

„Akivaizdu, kad mokytojai Lietuvoje yra menkai apmokami ir niekas negali gyventi sistemoje, kai nežinoma, kokios pajamos kasmet bus gaunamos. Tai nepriimtina situacija ne tik mokytojams, bet ir visai Lietuvos visuomenei, o Vyriausybės neveiklumui nėra ir negali būti jokio pateisinimo. Akivaizdu, kad Vyriausybė  sulaužė savo pažadus ir labai suprantama, kad privaloma į tai tinkamai reaguoti."

ETUCE seks situaciją ir ragina Lietuvos Respublikos Vyriausybę prisiminti savo pažadus ir įgyvendinti įsipareigojimus.

 

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.