Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ketina kreiptis į teismą dėl visą švietimo bendruomenę šmeižiančios informacijos (12)

2016 Vasario 23d.

Panašu, kad neterminuotą švietimo šakos streiką pradėjusioms švietimo profesinėms sąjungoms Vyriausybė ir jos vadovas Algirdas Butkevičius paskelbė tikrą karą. O kare kaip kare – visos priemonės, tarp jų ir dezinformacija, tinka.

Komentuodamas prasidėjusį streiką ir bandydamas pateisinti savo nenorą realiai spręsti mokytojų iškeltas problemas, Vyriausybės vadovas bando parodyti kaip jis yra linkęs į kompromisus ir kokios nesutaikomos bei plėšrios yra profesinės sąjungos.

Į kairę ir į dešinę dalindamas interviu, A. Butkevičius, kuriam uoliai antrina ir Vyriausybės vicekancleris R. Vaitkus, pasakoja dramatišką istoriją apie tai, kad streiko išvakarėse su profesinių sąjungų vadovais buvo „susitarta dėl jų reikalavimų tenkinimo“, o štai pirmadienį šie ne tik pradėjo streiką, bet ir iškėlė naujus reikalavimus, kurių lankstusis premjeras niekaip negali patenkinti.

Deja, premjeras nesako visos teisybės. Taip, streiko išvakarėse vyko susitikimas, kuriame be kitų dalykų, buvo pasiūlyta nuo ateinančio rugsėjo 1 d. visiems mokytojams atlyginimus kilstelėti 1,5 procento, o darželių auklėtojams net 5 procentais. Tiek pokalbio metu, tiek vėliau raštu pateiktoje profesinių sąjungų nuomonėje dėl šio pasiūlymo aiškiai buvo pasakyta – toks kosmetinis algų didinimas netinka ir juodu ant balto buvo parašyta – nuo rugsėjo 1 d. algos turi kilti ne mažiau 7 procentų, kartu panaikinant pedagogų tarifinių atlyginimų koeficientų „žirkles“, kurių buvimas neleidžia realiai kalbėti apie atlyginimų kėlimą.

Deja, iki galo susitikime neišbuvęs premjeras, negalėjo girdėti, kad joks sutarimas nebuvo pasiektas. Tiesiog buvo sutarta, kad Vyriausybė atsiunčia raštu savo pasiūlymus, o profesinės sąjungos iki pirmadienio 7 valandos ryto pareiškia savo pastabas. Taip ir buvo padaryta. Profesinių sąjungų atsiųstame laiške dar kartą buvo pakartota anksčiau išsakyta principinė nuostata, kad streikuojančius mokytojus tenkins tik pedagogų tarifinių atlyginimų koeficientų „žirklių“ panaikinimas nuo rugsėjo 1 d. Šį faktą, kariaujantis su mokytojų atstovais premjeras, jau nutylėjo.

Iš visos šios istorijos galime daryti tik dvi išvadas. Arba premjeras A. Butkevičius sugeba girdėti tik tai ką kalba pats, nesistengdamas išgirsti ir kitų nuomonės, arba jo komandos žmonės, šiuo atveju vicekancleris R. Vaitkus, jau spėjęs pasižymėti grasinęs bei šmeižęs streikuojančius mokytojus, savo patronui pateikė iškraipytą informaciją apie neegzistuojantį susitarimą. Abiem atvejais verta sunerimti dėl aukštų politikų sugebėjimo vesti konstruktyvų dialogą ir išgirsti kitą nuomonę.

Nepraėjus nė valandai po klaidinančios visuomenę informacijos apie derybų su streiką organizuojančiomis profesinėmis eigą, atvirai prieš mokytojų atstovus karo kirvį iškasęs premjeras, smogė iš peties – apkaltino visas švietimo profesines pasidavus Rusijos įtakai. Tai jis padarė sau būdinga maniera, naudodamas miglotas ir nieko nesakančias frazes apie „tam tikrų tarnybų“ pateiktą informaciją apie „tam tikrą įtaką“. Toks, su savais piliečiais kariaujančio premjero, poelgis privertė prisiminti istoriją. Jeigu XVIII a. karuose paskendęs Prancūzijos karalius Liudvikas XIV kaip „ultima ratio regnum“ naudojo sunkiuosius pabūklus, tai XXI a. Lietuvos premjeras kare su savais piliečiais išsitraukė nuvalkiotą ir pelėsiais atsiduodantį „rusai puola“ skudurą. O tai toks argumentas, kurio sveiki bei save gerbiantys žmonės komentuoti nesiima.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ketina kreiptis į teismą dėl visą švietimo bendruomenę šmeižiančios informacijos.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2016-02-24 15:39:08 | Danguolė

ŠITO IŠ PREMJERO TIESIOG NESITIKĖJAU, JEIGU JIS PROTINGAS ŽMOGUS KUO GREIČIAU ATSIPRAŠYTŲ IR NAGRINĖTŲ PADĖTĮ IŠ ESMĖS.

2016-02-24 14:56:32 | sad

prakeikti socdemai

2016-02-24 10:21:15 | Monika

Aišku, kad reikia jį paduoti į teismą. O mokytojai turi streikuoti iki pergalės. Man tik keista, negi tikrai 33 mokyklos pasitraukė iš streiko? O kaip Vilnius ir Kaunas-ar jie tikrai streikuoja?

2016-02-23 22:39:39 | Joooo

Desperacija. Kitaip nepavadinsi. Priešai, ufonautai ir dar besas žino kas kaltas... Tik ne tie kurie tiesiogiai yra atsakingi už śvietimą, mūsų prioritetą... mūsų ateitį...

2016-02-23 21:58:38 | Nijolė

Tai gal tegu išveža mus visus į Sibirą, kaip 1941m., tada galės patys seimūnai, " tikrieji patriotai" vaikus mokyti, O dėl šmeižto, tai ne tik dėl kaltinimų rusiškumu bet ir pedofilija,į teismą reikėtų kreiptis. Kokias dar ten pažymas už 5 eurus išgalvojo. Jeigu biudžetas toks kiauras, tegul sako, sumesim. Kaip aš sakau ubagams daviau ir duosiu.

2016-02-23 17:28:09 | Streikuojantis

Kad profsąjungos silpnos, tai nieko nuostabaus. Grįžkime maždaug 10 -11 metų atgal. Tada LŠDPS karaliavo Bružas, kuris su savo padlaižiais norėjo prichvatizuoti profsąjungai priklausantį viešbutį Palangoje ir ėmėsi konkrečių žingsnių tai įgyvendinti. Atrodo, buvo užvesta byla prokuratūroje.Tai tikrai neprisidėjo prie profsąjungų populiarinimo ir pasitikėjimo didinimo. Vienas iš tų veikėjų įkūrė net savarankišką švietimo profsąjungą. Ačiū tiems, kas išliko sąžiningi.

2016-02-23 16:48:21 | Izidorius

Gaila, kad profesinės sąjungos yra mažuma. Gaila, kad streikuoja tik nedidelė dalis mokytojų ir mokyklų. Bet kaip gerai, kad Jūs išviso esate. Kantrybės ir išmonės Jums. Kad tik Jums užtektų jėgų nenuleisti rankų. Sėkmės

2016-02-23 15:54:50 | Asta

Stiprybės profesinėms sąjungoms ir mokytojams. Reikia eiti iki galo.

2016-02-23 12:45:00 | Norfa bankrutuoja :)

Jei premjeras viešai nepaneigs savo šmeižikiškus teiginius, tai visos profesines sąjungos turi kreiptis į teismą !!!

2016-02-23 11:59:06 | Aloyzas

Tai būtina padaryti. ( dėl teismo)

2016-02-23 11:57:07 | Daiva

Tokį premjerą su jo tokiais pokalbiais ir tokiomis kalbomis ir jo pavaldiniais laikas siusti pas psichoterapeutus ar dar geriau pas psichiatrus. o į teismą reikia duoti visiems pedagogams jau seniai.

2016-02-23 11:20:56 | Jooo

Is baimes premjerui pradeda jau vaidentis.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.