Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojams atostogaujant profesinės sąjungos toliau derasi su Švietimo ir mokslo ministerija (3)

2015 Liepos 8d.

Liepos 7 d.,  tęsdami socialinį dialogą, šalies pedagogų profesinių sąjungų atstovai susitiko su Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) darbo grupe toliau derėtis dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties parengimo. 

Pirmiausia, posėdyje buvo aptartas klausimas dėl vienos pedagogams atstovaujančios profesinių sąjungų atstovybės, kuri derėtųsi su ŠMM dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties, sudarymo.
 
Šiuo metu Jungtinė švietimo profesinių sąjungų atstovybė vienija šešias šalies pedagogų profesines sąjungas: Lietuvos švietimo profesinę sąjungą (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinę sąjungą (LŠĮPS), Lietuvos mokytojų profesinę sąjungą (LMPS), Krikščioniškąją švietimo darbuotojų profesinę sąjungą (KŠDPS), Lietuvos švietimo ir mokslo profesinę sąjungą „Solidarumas“ ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimą (LAMPSS).

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) atsisakė prisijungti prie veikiančios Jungtinės atstovybės, bet neatsisako derėtis kartu su visais. Be to turi galimybę bet kada prisijungti prie kolegų. 

„Noriu palinkėti, kad laimėtų ne ambicijos, o sveikas protas. Juk mes deramės ne dėl savęs, o dėl vaikų, mokyklos ir visos švietimo sistemos. Svarbiausia - konstruktyvumas ir geranoriškumas, tik tada laimėsime visi“, - susitikimo metu kalbėjo Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, linkėdama profesinėms sąjungoms konstruktyvaus darbo.

Susitikimo metu buvo aptarti organizaciniai klausimai dėl profesinių sąjungų bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų skaičiaus, balsavimo, protokolo sudarymo ir pateikimo principų, posėdžių periodiškumo ir trukmės. Buvo sutarta, kad Profesines sąjungas atstovaus pirmininkai arba jų įgalioti atstovai, o posėdžiai, kuriuos protokoluos ir įrašinės ŠMM,  vyks kas tris savaites, o kitas posėdis vyks liepos 28d.

Vyriausybė Švietimo ir mokslo ministeriją įgaliojo balandžio 8 d. nutarimu vesti derybas su profesinėmis sąjungomis dėl Lietuvos švietimo šakos kolektyvinės sutarties parengimo. Tokia sutartis, kuri padėtų įgyvendinti socialinę partnerystę ir nustatyti švietimo socialines, ekonomikos plėtros kryptis, šalies istorijoje būtų pasirašoma pirmą kartą.

Dar anksčiau su ŠMM buvo sutarta, kad derybos vyks, vadovaujantis Premjero sudarytos darbo grupės išvadomis dėl socialinių pedagogų garantijų, švietimo finansavimo, mokyklų tinklo optimizavimo ir ilgalaikės pedagogų darbo užmokesčio didinimo programos. Todėl derybų pagrindu taps  Jungtinės švietimo profesinių sąjungų atstovybės parengtas Lietuvos švietimo šakos kolektyvinė sutartis.  

Primename, kad kovo mėn. veiklą baigusi darbo grupė, kurioje dirbo ministerijų ir pedagogų profesinių sąjungų atstovai, sutarė, kad siekiant spręsti bendrojo ugdymo finansavimo klausimus turi būti tobulinama ugdymo finansavimo metodika. Finansavimas ugdymo procesui turi būti skaičiuojamas ne mokiniui, o klasei – t. y. mokinio krepšelį turėtų keisti klasės krepšelis.

Šiais metais įkurtas tikslinis lėšų fondas pedagogams, paliekantiems švietimo sistemą dėl pensinio amžiaus. Tam skirta beveik 1,7 mln. eurų.
Darbo grupė pasiūlė kasmet, palaipsniui didinti auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus, kol jie pasieks kitų mokytojų darbo apmokėjimo lygį, taip pat didinti  ir kitų pedagogų darbo užmokestį. Tam, kad finansiniai ištekliai būtų naudojami racionaliai, buvo sutarta tęsti mokyklų tinklo optimizavimą, griežčiau reglamentuoti klasių komplektavimą bei lėšų naudojimą mokyklų administravimui.

Premjero sudaryta darbo grupė, kuri pateikė pasiūlymus, buvo sudaryta iš Vyriausybės kanceliarijos, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovų bei socialinių partnerių – profesinių sąjungų – vadovų. Šiai darbo grupei vadovavo buvęs ŠMM ministras D. Pavalkis.

 

,

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2015-07-13 19:31:42 | Janina

Prašom nepamiršti, kad dar yra mokytojų, nesulaukiančių skelbtos galimybės išeiti į stažinę pensiją. Abejotina, kad tai bus masinis pasitraukimas iš darbo vietų mokyklose, todėl biudžetas didelių nuostolių neturėtų patirti. Linkime sėkmės derybose.

2015-07-08 18:28:20 | vilė

Bravo, profąjungiečiai ! :) Gaila tik, kad profsąjungų prakaitu uždirbtą pyragą vėliau šlamščia ir tie, kurie nė pirštu į pirštą nesuduoda dėl švietimo sistemos keitimo...

2015-07-08 18:28:12 | vilė

Bravo, profąjungiečiai ! :) Gaila tik, kad profsąjungų prakaitu uždirbtą pyragą vėliau šlamščia ir tie, kurie nė pirštu į pirštą nesuduoda dėl švietimo sistemos keitimo...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.