Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokyklų vadovai neteko prievolės turėti 5 kontaktines valandas (4)

2015 Birželio 18d.
Vykdydama darbo grupės pasiūlymams dėl mokinių ugdymo kokybės, veiksmingumo, pedagogų socialinių sąlygų gerinimo ir bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkymo parengti pasiektą susitarimą, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nuo rugsėjo 1 d. padarė pakeitimus Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos apraše.
 
Pagrindinė pakeitimų esmė – panaikinta prievolė mokyklų vadovams turėti 5 kontaktines valandas, nors jų tarnybinių atlyginimų koeficientai ir  nebus mažinami.
 
Savivaldybių administracijų direktoriams ir ŠMM pavaldžioms įstaigoms, atsižvelgiant į Aprašo pakeitimo tikslus, atsilaisvinusias pedagogines valandas, rekomenduojama su mokyklų vadovais nesudaryti papildomo darbo sutarties dėl mokytojo pareigų, išskyrus atvejus, jei mokykloje trūksta kvalifikuotų specialistų, suderinus su darbuotojų atstovais ir savivaldybės mokykloje (biudžetinėje įstaigoje) su savivaldybės administracijos direktoriumi ar jo įgaliotu asmeniu, valstybinėje mokykloje (biudžetinėje įstaigoje) su steigėju, o viešose įstaigose su visuotiniu dalininkų susirinkimu.
 
Ministerija rekomenduoja sutaupytas mokyklų vadovams etate numatytas pedagogines valandas naudoti mokytojų krūviams didinti, kadangi tai prisidės prie mokytojų finansinės padėties gerinimo.
 
Taip pat, siekiant užtikrinti teisingą apmokėjimą už darbą,  ŠMM siūlo keisti Aprašo 37 punktą ir numatyti ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytojams, kaip ir auklėtojams, priešmokyklinio ugdymo pedagogams, koncertmeisteriams, akompaniatoriams tarnybinių atlyginimų koeficientus nustatyti, atsižvelgiant į jų įgytą išsilavinimą, suteiktą kvalifikacinę kategoriją, turimą pedagoginio darbo stažą.
 
Profsąjungos džiaugiasi, kad derybinėje darbo grupėje pasiekti susitarimai pagaliau pradedami vykdyti.
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2015-07-03 14:45:14 | Vilija

jei mokykloje esantis specialistas nenori didesnio darbo krūvio, o mokyklos vadovas nori dirbti papildomą pedagoginį darbą ar vistiek privalu nuo vadovo atlikusiam darbui ieškoti naujo darbuotojo?

2015-06-22 15:34:23 | Egidijus Milešinas

Pavaduotojams ši prievolė bus panaikinta nuo 2016-09-01, taip sutarta darbo grupėj

2015-06-19 07:47:21 | Dangė

Bent jau ankstesniame apmokėjimo apraše buvo direktoriai ir jų pavaduotojai su prievole turėti pamokas.

2015-06-18 19:52:30 | Alina

Ar eina kalba tik apie vadovus ar ir apie jų pavaduotojus?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.