Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Prioritetas teikiamas socialiniam dialogui (0)

2015 Birželio 9d.
Gegužės 6 d., palikdamas ministro postą Dainius Pavalkis paskubomis patvirtino 2015-2017 m. Bendruosius ugdymo planus, kur numatyta keliomis dienomis pavėlinti mokslo metų pabaigą. Ministro postą perėmusi Audronė Pitrėnienė, atsižvelgusi į švietimo profsąjungų reikalavimą, įsakymą dėl mokslo metų pratęsimo vertina skeptiškai ir jau pradėjo konsultacijas su švietimo bendruomene.
 
„Ministerijos patvirtintas mokslo metų ilginimas sukėlė daug diskusijų ir prieštaringų nuomonių. Švietimo profesinės sąjungos, dalis pedagogų, tėvų, mokinių nepritarė ilgesniems mokslo metams. Ir tai natūralu: juk sprendimas buvo priimtas neapgalvotai, jis nebuvo aptartas su švietimo bendruomene, nepasirengta jo įgyvendinimui. Neužtenka pasakyti, kad nuo kitų metų reikės mokytis ilgiau: būtina numatyti, ką papildomas mokslo dienas veiks mokiniai, kuo mokytojai juos užims. Nesukurti jokie instrumentai ugdymo planui įgyvendinti. Galbūt reikia numatyti ir materialinius išteklius“, - sakė ministrė.
 
Švietimo profesinės sąjungos pritaria šiai ministrės nuomonei ir tikisi, kad ateityje visi sprendimai švietimo sektoriuje, kurie palies mokytojų ekonominės ir socialinės garantijas, bus priimami suderinus su socialiniais partneriais.
 
Primename, kad kovo 26 d. bendrame LŠPS ir LŠĮPS posėdyje buvo nutarta nepritarti ŠMM 2015-2017 metų Bendrųjų ugdymo planų projektui, kuriame numatyta vėlesnė mokslo metų pabaiga, nes nepateikti svarūs argumentai dėl apčiuopiamos naudos, neatlikta analizė ir nesukurta tinkama infrastruktūra. Profsąjungos nutarė reikalauti ministerijos atšaukti siūlymą ilginti mokslo metus kaip nepagrįstą.
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.