Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Ar naujoji ministrė išdrįs pasipriešinti sustabarėjusios aplinkos poveikiui? (0)

2015 Gegužės 28d.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužės 27 d. pasirašė dekretą dėl Audronės Pitrėnienės skyrimo švietimo ir mokslo ministre. Pareigas ji pradės eiti po to, kai prisieks Seime.

Švietimo profesinių sąjungų vadovų teigimu, pati mokykloje dirbusi ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui vadovavusi paskirtoji ministrė gerai žino švietimiečių problemas, todėl iš jos tikimasi bendradarbiavimo ir sutarimo.

Profesinių sąjungų lyderiai žiniasklaidoje pakomentavo, ką mano apie naujos ministrės paskyrimą, tačiau sunku nuspėti, ar optimistiškai nusiteikusi A. Pitrėnienė nepraras savo pozityvaus nusiteikimo reformuoti švietimo sistemą (nes būtent šito reikia, vykdant Vyriausybės programą ir susitarimus su švietimo profesinėmis sąjungomis), pakliuvusi į klampias, neskubančių progreso link ministerijos klerkų džiungles ir atsirems į kitų Vyriausybės narių nenorą skirti švietimo sistemos modernizavimui papildomą finansavimą.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus nuomone, tai yra kompetentinga, patyrusi politikė, galinti vadovauti ir tikisi, kad ji vykdys Vyriausybės programą geriau nei buvęs ministras. Jis pabrėžė, kad dėl svarbiausių klausimų, kurie padėtų gerinti švietimo situaciją Lietuvoje, sutarta, todėl belieka pradėti vykdyti šiuos susitarimus – "netrukus susitiksime deryboms dėl šakos kolektyvinės sutarties, nes Vyriausybė laukia suderėto dokumento, kurį būtų galima pasirašyti ir jo pagrindu pradėti esmines švietimo reformas".

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas tikisi, kad naujoji ministrė, turinti ilgametę patirtį Lietuvos švietimo sistemoje, žinių apie švietimo sektoriaus problematiką ir ilgametę socialinio dialogo patirtį su šalies švietimo profesinėmis sąjungomis, gebės identifikuoti svarbiausias švietimo problemas ir, atsižvelgdama į Lietuvos įsipareigojimus Europos Sąjungos kontekste, tinkamai jas spręs.

Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė sakė, kad naujoji ministrė vadovaudama Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui kartais pasirodydavo kaip biurokratė, kartais – kaip jautri švietimietė, tačiau ji tikisi, kad A.Pitrėnienė turės daugiau savarankiškumo ir pilietinės valios, o svarbiausias klausimas yra švietimo finansavimo didinimas.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.