Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profsąjungos nepatenkintos Joniškio raj. švietimo skyriaus vedėjos veikla, bet ar valdžia tą suprato? (1)

2015 Gegužės 14d.

Dvi valandas trečiadienio, gegužės šeštosios popietę, Joniškio rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai: pirmininkė Dalia Žilevičienė, šio susivienijimo ,,Saulės“, Joniškio jaunimo ir suaugusiųjų ir Kriukų mokyklų profesinių sąjungų pirmininkės: Rasa Vaitkienė, Rasa Kontautienė ir Ilona Gylytė, Joniškio vaikų lopšelio-darželio „Saulutė" profesinių sąjungų pirmininko pavaduotoja Nijolė Pakėnė diskutavo su rajono valdžia (meras Gediminas Čepulis, jo pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, pirmą dieną pradėjęs dirbti direktoriaus pavaduotojas Artūras Pališkevičius bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Ingrida Mačiulienė) profsąjungoms rūpimais klausimais.

Pradžioje šnekamasi buvo ramiai, bet po vienokių ar kitokių faktų paviešinimo kilo įtampa, vedėja I. Mačiulienė teisinosi, įrodinėjo, todėl neapsieita kalbėjimo kartu vienu metu, net keletą sykių ištartas profsąjungos lyderės žodis ,,meluoja", ir ašaros pliūptelėjo... Tačiau naujoji vicemerė D. Aleknavičienė, kuruosianti švietimo sritį, tik tyliai klausė.

Pusantrų metų buvo gerai
Pagerbusi gėlėmis naujai išrinktus vadovus: D. Aleknavičienę ir A. Rudnicką, D. Žilevičienė dalykiškai priminė, kad 2013 m. spalio 23 d. jos vadovaujamas Joniškio profesinių sąjungų susivienijimas, vienas pirmųjų šalyje, su rajono savivaldybe pasirašė bendradarbiavimo sutartį, ir viskas pusantrų metų buvo gerai.

„Šiuo abipusiu bendradarbiavimu džiaugėmės visur: ir Joniškyje, ir Vilniuje", - pabrėžė ji, karčiai išsitarusi, kad nesusipratimai prasidėjo prieš pusę metų.

Gal pirmininkė D. Žilevičienė vylėsi, kad valdžios atstovai numano, kodėl, todėl nedetalizavo.

Skaitytojams priminsime
Maždaug prieš pusę metų tuometinė savivaldybės administracijos direktorė Edita Rudienė panaikino buvusio direktoriaus Voldemaro Bandžiuko Švietimo ir  sporto skyriaus vedėjai I. Mačiulienei paskirtą priedą už Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjos pavadavimą. E. Rudienė nusprendė, kad ilgą laiką mokėtas priedas turi būti skiriamas žmogui, kuris, jos nuomone, realiai dirbo vaikelio auginimo atostogų išėjusios Astos Kascėnienės darbą.

Priminsime ir tai, kad D. Žilevičienė, N. Pakėnė ir R. Vaitkienė, būdamos nepartinės, kandidatavo savivaldos rinkimuose (partijos Tvarka ir teisingumas rinkimų, kuriame pirmuoju numeriu buvo įrašyta E. Rudienė, sąraše). Visos jos paneigia priklausymą kokiai nors partijai. Tikina, kad ir kitos partijos savo rinkimų sąrašus stiprina nepartiniais kandidatais, todėl mano, kad neturėtų būti iškraipomi faktai...

Bet grįžkime prie diskusijos...
Gal dėl to nuimto priedo, o gal dėl kitokių, „Joniškio dienoms“ nežinomų priežasčių, diskusijos metu pliūptelėjo emocijų ir nesusipratimų lietus. D. Žilevičienė teigė nesuvokianti, kodėl įstrigo Trišalės tarybos nuostatų tvirtinimas. Tikino, kad dokumentą buvo nusiuntusi Švietimo ir sporto skyriaus vedėjai I. Mačiulienei, viskas buvo suderinta. Vedėja atrėžė, kad buvo D. Žilevičienei elektroniniu paštu nusiųstas dokumentas susipažinti, tačiau profsąjungų lyderė jo nepasirašiusi ir nepatvirtinusi antspaudu. D. Žilevičiene aiškino, kad su kolegėmis manė, kad nurodymas „susipažinti" tai ir reiškia tik susipažinti.

„Nerandam bendros kalbos su vedėja“
„Ne tik šioje situacijoje, bet ir kitose profsąjungų ir savivaldybės administracijos bendri reikalai įstrigo ir nerandam bendros kalbos su vedėja", - aiškino rajono profsąjungų lyderė ir retoriškai klausė. - Pusantrų metų buvo viskas gerai, kas pasikeitė?! Nuo septintos valandos ryto iki septintos valandos vakaro dirbu mokykloje ir į jos administravimą nesikišu, bet kažkodėl pelniau nemalonę, kuri viešai spaudoje dėstoma.

Mokyklos, kurioje dirbu („Saulės" pagrindinė mokykla - B. K. pastaba), bendruomenė pradėjo šnekėti apie politinį persekiojimą, „raganų medžioklę". Skundai, straipsniai, manyčiau, sustabdė mūsų bendradarbiavimą su Švietimo ir sporto skyriaus vedėja", - dėstė D. Žilevičienė, į dienos šviesą traukdama faktus: dėl nepasirašytos etatų lentelės, dėl priešmokyklinės klasės įsteigimo M. Slančiausko progimnazijoje, dėl galimų etatų naikinimo, vaikų skaičiui mažėjant. - Taip, tas man rūpi, nes mažiausiai penkiems profesinių sąjungų nariams sumažinami etatai", - pabrėžė pašnekovė.

Neigė, kad rašė skundus
Švietimo ir sporto skyriaus vedėja I. Mačiulienė paneigė, kad rašė kokius nors skundus, aiškino, kad be profsąjungos „nepadarė jokių žingsnių". Pasak vedėjos, yra ne taip, kaip profsąjungos mano, kad rugsėjo pirmąją vaikų „Saulutės" darželiui pakaks, teigė, kad viskas paskaičiuota, tačiau garantijų nepateikė, nes tai neįmanoma.

D. Žilevičienė pareiškė, kad „Saulės" mokyklos bendruomenė susirūpino, kuomet pasipylė kažkieno (Seimo kontrolieriai įvardija pareiškėją, kurios duomenys neatskleidžiami - B. K.) skundai Seimo kontrolieriams, STT ir kt. Šie skundai grįžo atgal į Joniškį, nes, pasak Seimo kontrolieriaus Raimundo Šukio, tokių skundų dėl darbo santykių jie nenagrinėja.

Joniškio rajono savivaldybėje buvo sudaryta Darbo grupė. Nors jos surinkta medžiaga spaudai išplatinta nebuvo („Joniškio dienos" negavo), bet kažkokiu stebuklingu būdu atsirado kitame rajono laikraštyje.

Ir vienos iš geriausių rajono mokyklų direktorius Tomas Armonavičius „buvo išdėtas į šuns dienas“. Didžiausias jo bėda, kad be konkurso paskyrė vieną iš savo pavaduotojų...

Bet ar jis toks tik - vienas?
O kitų ugdymo įstaigų vadovai klaidų ar nepadarė? Klausantis pasiteisinimų, kad mokyklų direktoriai yra savarankiški, o Švietimo ir sporto skyrius - kaip ir ne prie ko, šių eilučių autorė panoro paklausti ir pasiteiravo, ar galinti tą padaryti. Gavusi sutikimą, žurnalistė valdžios paklausė, nors ir taip žinojo, kas yra Joniškio rajono ugdymo įstaigų steigėjas, o gal jos - privačios?

Buvo atsakyta, kad steigėjas yra savivaldybė. O savivaldybėje yra administracija, o administracijoje - Švietimo ir sporto skyrius, kurio vedėja - I. Mačiulienė, o skyriaus vyr. specialistai kuruoja rajono ugdymo įstaigas. Vadinasi, Švietimo ir sporto skyrius gali žinoti, kas vyksta rajono ugdymo įstaigose, žinoma, jeigu nori. Tai kodėl tik dabar iškilo klausimas, kad galimai neteisėtai paskirta „Saulės" pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja?

O kodėl daugelyje rajono ugdymo įstaigų (žurnalistė valdžiai jas įvardijo, pateikdama ir direktorių pavaduotojų pavardes) be jokių konkursų taip pat buvo įdarbinti direktorių pavaduotojai? Nuo kada reikėjo konkursų? Ar tinkamos kvalifikacijos darbuotojai buvo priimti užimti aukštas pareigas? Ar nekelia susirūpinimo, kuomet žmogus, turintis vos 8 mėn. pedagoginio darbo stažą, tampa direktoriaus pavaduotoja? Vedėja I. Mačiulienė tikino, kad tokio fakto nežinojo. Visas Joniškis žino ir iki šiol apie tai šneka, o iki vedėjos ši žinia neatskriejo.

Gaila...
Meras patikino, kad dėl visų įvardintų ugdymo įstaigų bus sudaryta Darbo grupė, kuri tikrins pateiktus faktus. Jeigu jie pasitvirtins, tai nervuotis reikėtų ne vien „Saulės" pagrindinės mokyklos vadovui... Ar meras tęsės savo žodį?

Klausantis diskusijos, krito į akis, kaip savivaldybės administracijos direktorius A. Rudnickas įnirtingai gynė Švietimo ir sporto skyriaus vedėją I. Mačiulienę. Jeigu ji teisi, puiku, bet jeigu neteisi?

Švietimo srityje, kaip paaiškėjo klausantis diskusijos dalyvių - profsąjungų susivienijimo ugdymo įstaigų lyderių ar jų pavaduotojų, problemų - kaip šieno šiltą ir lietingą vasarą. Kas jas turėtų spręsti? Ar ne Švietimo ir sporto skyrius, kurio vedėja I. Mačiulienė?

Birutė Kybartienė, "Joniškio dienos"
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2015-05-14 13:23:42 | mokytojas

Kas Marijampolės švietime dedasi, tai čia tik žvakutės ant šventinio torto...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.