Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pradėtos derybos dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties rengimo (0)

2015 Gegužės 12d.

Gegužės 11 d.,  tęsdami socialinį dialogą, šalies pedagogų profesinių sąjungų atstovai susitiko su darbą Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) baigiančiu ministru prof. Dainiumi Pavalkiu susitarti dėl pagrindinio profesinėms sąjungoms ir ŠMM, kuri yra Vyriausybės įgaliota dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties (KS) sudarymo,  rūpimo klausimo – derybų dėl KS pasirašymo organizavimo.

Posėdyje buvo aptarti klausimai dėl vienos pedagogams atstovaujančios profesinių sąjungų atstovybės, kuri derėtųsi su ŠMM dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties, sudarymo, dėl kolektyvinės sutarties pagrindo ir dėl aukštųjų mokyklų perspektyvų būti sutarties šalimi. 
 
Susitikimo metu  Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovai išreiškė norą prisijungti prie sudarytos Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės, kuri jau vienija penkias šalies pedagogų profesines sąjungas: Lietuvos švietimo profesinę sąjungą (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinę sąjungą (LŠĮPS), Lietuvos mokytojų profesinę sąjungą (LMPS), Krikščioniškąją švietimo darbuotojų profesinę sąjungą (KŠDPS) ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinę sąjungą „Solidarumas“. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) ir Lietuvos profesinei sąjungai „Sandrauga“ protokoliniu sutarimu yra pasiūlyta apsispręsti dėl prisijungimo per 7 darbo dienas.

Sutarta, kad derybos vyks vadovaujantis Premjero sudarytos darbo grupės išvadomis dėl socialinių pedagogų garantijų, švietimo finansavimo, mokyklų tinklo optimizavimo ir ilgalaikės pedagogų darbo užmokesčio didinimo programos. „Darbo grupė nuveikė didžiulį darbą, kai kurios nuostatos – pavyzdžiui, dėl klasės krepšelio, į pensiją išeinančių pedagogų užmokesčio fondo, –  jau pradedamos įgyvendinti“, – sakė D. Pavalkis.

Kovą veiklą baigusi darbo grupė, kurioje dirbo ministerijų ir pedagogų profesinių sąjungų atstovai, sutarė, kad siekiant spręsti bendrojo ugdymo finansavimo klausimus turi būti tobulinama ugdymo finansavimo metodika. Finansavimas ugdymo procesui turi būti skaičiuojamas ne mokiniui, o klasei – t. y. mokinio krepšelį turėtų keisti klasės krepšelis.

Įkurtas lėšų fondas pedagogams, dėl pensinio amžiaus paliekantiems švietimo sistemą. Šiais metais tam skirta beveik 1,7 mln. eurų.

Darbo grupė pasiūlė kasmet palaipsniui didinti auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus, kol jie pasiektų kitų mokytojų darbo apmokėjimo lygį, taip pat didinti  kitų pedagogų darbo užmokestį. Tam, kad finansiniai ištekliai būtų naudojami racionaliai, buvo sutarta tęsti mokyklų tinklo optimizavimą, griežčiau reglamentuoti klasių komplektavimą bei lėšų naudojimą mokyklų administravimui.

Siūlymus pateikusiai darbo grupei vadovavo ministras D. Pavalkis, joje dirbo Vyriausybės kanceliarijos, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai bei socialinių partnerių – profesinių sąjungų – vadovai.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.