Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profsąjungos pasiekė – skirti pinigai pedagogų pensininkų išeitinėms išmokoms (0)

2015 Gegužės 11d.

Praeitą savaitę, gegužės 6 d., Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo svarstomos LR Švietimo įstatymo 2 ir 18 str. pataisos ir pristatytas švietimo ir mokslo 2016 m. biudžeto projektas.

Profesinių sąjungų atstovus nemaloniai nustebino švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pateikta informacija, kad Vyriausybei tvirtinant Lietuvos stabilumo programą, atsižvelgiant į Tarptautinio valiutos fondo išvadas, numatyta ne sistemingai didinti švietimo finansavimą, o mažinti jam skiriamą BVP dalį, kuri iki 2020 m. būtų 3,7% nuo BVP (2015 m. BVP dalis - 4,4%).

Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pateiktą strateginių nuostatų dėl švietimo ir mokslo finansavimo projektą, siekiant įgyvendinti Valstybinės švietimo strategijos bei vyriausybinės darbo grupės nuostatas reikia, kad 2016 m. švietimo biudžetas sudarytų 5,2 % BVP. Todėl planuojant kitų metų biudžetą papildomai reikėtų 361 mln. eurų.  Preliminarūs ŠMM nurodyti poreikiai yra gana kuklūs. Profesinės sąjungos pristatytame projekte pasigedo lėšų pedagogų skaičiaus optimizavimui, kuris buvo aptarinėjamas Vyriausybės patvirtintoje darbo grupėje.

Priminsime, kad darbo grupėje buvo kalbama apie kompensacines išmokas mokytojams, norintiems pasitraukti iš pedagoginės veiklos kai iki senatvės pensijos likę ne daugiau kaip 5 metai.

Švietimo ir mokslo ministro D. Pavalkio teigimu, šiuo metu apie 900 pedagogų pensininkų sutinka palikti darbą mokykloje, gaudami išeitinę išmoką, kuri, priklausomai nuo darbo stažo, galėtų siekti nuo 2 iki 6 mėnesinių atlyginimų dydžio, trečdalį sumos dengtų savivaldybės, kitą dalį - Švietimo ir mokslo ministerija. Šiuo metu darbą paliekančių pedagogų išeitinėms išmokoms numatyta 1,7 mln. eurų, nors poreikis tokioms lėšoms viršija 2,5 mln. eurų. Kitiems metams šioms reikmėms bus prašoma dar 1,4 mln. eurų.

Šį planą, padėsiantį spręsti per didelio mokytojų skaičiaus problemas, pasiūlė profsąjungos. LŠPS pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus teigimu, ši priemonė leis mokytojams lengviau apsispręsti dėl išėjimo, kadangi šiuo metu kai kurie pedagogai darbą palieka patys neapsikentę spaudimo, sudarytų sąlygų, ir tokiu atveju išeitinės negauna, o išeinantys šalių susitarimu dažniausiai gauna minimalią išeitinę, kai tuo tarpu siūloma programa leis pretenduoti į maksimalią išeitinę pagal darbo stažą.

LŠPS duomenimis, šiuo metu Lietuvoje  yra virš 2 tūkst. pensinio amžiaus dirbančių pedagogų.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.