Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

ETUCE LR Vyriausybei: Nešvaistykite laiko ir pasiektų rezultatų keisdami ministrą (0)

2015 Balandžio 30d.

Europos švietimo profesinių sąjungų komitetas (ETUCE) savo pranešime spaudai kreipėsi į LR Vyriausybę, ragindamas užbaigti derybas su švietimo profesinėmis sąjungomis ir įgyvendinti numatytas reformas.

Balandžio 28 d. ETUCE vadovas Martin Rømer susitiko su LR Seimo pirmininke Loreta Graužiniene aptarti mokytojų problemas.  M. Rømer priminė apie praėjusių metų įvykius, kai mokytojai protestavo ir buvo pasirengę streikuoti: „Mes turime Ministro Pirmininko pažadą derėtis visais klausimais, o kadangi šios derybos sėkmingai baigtos, mes tikimės, kad bus sutarta dėl veiksmų plano, kaip bus vykdomos numatytos reformos“.

M. Rømer apsilankymas sutapo su Darbo partijos, kuriai priklauso švietimo ir mokslo ministras, reikalavimu ministrui atsistatydinti iš koalicinės Vyriausybės. „Iš tiesų, labai keista situacija. Žinoma, norėtume, kad viskas vyktų greičiau, bet ministro keitimas viduryje derybų neatrodo tinkamas kelias. Manau, dabartinis ministras turi užbaigti pradėtas derybas ir kartu su švietimo profesinėmis sąjungomis realizuoti susitarimus. Švietimo profesinės sąjungos nesuinteresuotos turėti naują ministrą ir rizikuoti pradėti viską iš naujo! Esu įsitikinęs, kad ministras Dainius Pavalkis yra pasiruošęs pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį su profesinėmis sąjungomis, kurios tam jau seniai pasirengusios“.

ETUCE supranta, kad šiuo metu LR Vyriausybė prioritetu laiko didesnes investicijas į nacionalinę gynybą, tačiau primena Vyriausybei, kad investicija į švietimą, tai investicija į ateitį. Švietimo sistema Lietuvoje daugeliu atveju turi būti persvarstyta taip, kad būtų užtikrinta geresnė kokybė ir veiksmingesnis finansinių ir žmogiškųjų išteklių naudojimas.

„Manau, kad dabartinės derybos iškėlė keletą įdomių problemų ir davė rezultatų. Dabar mes neturėtume švaistyti laiko ir aš tikiuosi pamatyti švietimo profesines sąjungas kartu su dabartiniu ministru susitariant dėl veiksmų plano ir tęsiant diskusijas apie tolimesnes švietimo reformas“, sakė M. Rømer po trumpo susitikimo su švietimo ir mokslo ministru D. Pavalkiu.

ETUCE vienija 129 mokytojų sąjungas ir 11 milijonų mokytojų visose Europos šalyse bei 4,2 mln. mokytojų visuose ES švietimo sektoriaus lygmenyse. ETUCE priklauso Europos profesinių sąjungų konfederacijai bei Pasaulinei švietimo profesinei sąjungai.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.