Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Socialinio dialogo svarba, gerinant švietimo darbuotojų darbo sąlygas (0)

2015 Balandžio 20d.

Balandžio 17 – 18 dienomis Palangoje vyko seminaras „Socialinio dialogo svarba, gerinant švietimo darbuotojų darbo sąlygas“, į kurį susirinko Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirminių organizacijų pirmininkai iš visos Lietuvos.

Seminarą atidarė LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas pranešimu „Profesinių sąjungų veiklos reglamentavimas“. Jis supažindino klausytojus su esminiais profesinių sąjungų darbo organizavimo pagrindais, atsakė į pateiktus klausimus. Pranešimą papildė LŠPS pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

LŠĮPS Telšių rajono susivienijimo pirmininkė Zofija Jesinienė pasisakė tema „Galimybės daryti įtaką savivaldos institucijų priimamiems sprendimams. Savivaldybė – mokytojų darbdavys socialinėje partnerystėje“. Pranešimo metu vyko atviros diskusijos, buvo aiškinamasi konkrečios situacijos ir pateikiami galimi sprendimai, išeitys iš keblių situacijų, remiantis darbo kodeksu ir profesinių sąjungų teisėmis.

LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius pasidalino savo sukaupta ilgamete patirtimi ir žiniomis skaitydamas pranešimą „Švietimo įstaigos profesinės organizacijos veikla: nuo A iki Z“. Lektorius papildė ankstesnius pranešimus iš savo pozicijų ir išsamiai atsakinėjo į pateiktus seminaro dalyvių klausimus.

LŠPS pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas ir LŠĮPS biuro vadovė Loreta Kirkickienė atkreipė seminaro dalyvių dėmesį į tai, kaip svarbu tinkamai parengti ir įforminti dokumentus, todėl teoriškai ir praktiškai supažindino su dokumentų rengimo taisyklėmis bei kompiuterinio raštingumo pagrindais. Mokymai vyko kompiuterinėje klasėje šalia esančioje gimnazijoje.

Po visų išklausytų paskaitų, dalyviai susirinko neoficialioje aplinkoje susipažinti, pabendrauti, aptarti dienos įspūdžius ir kartu pavakarieniauti.

Antrąją seminaro dieną pranešimą skaitė LŠĮPS pirmininko pavaduotoja, Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė tema „Kodėl naudinga būti profesinės sąjungos nariu? Mokytojo teisės ir pareigos besikeičiančioje mokykloje“. Lektorė iškalbingai ir su puikiu humoro jausmu skaitė pranešimą bei pasidalino savo asmenine profesine patirtimi.

LŠĮPS Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkės pavaduotoja Nijolė Dargužienė aiškiai ir konkrečiai, su asmeniniais pavyzdžiais, skaitė pranešimą „Atstovavimo mokytojų interesams formos ir metodai. Ar profesinės sąjungos turi teisę kontroliuoti vadovus?“. Lektorė akcentavo tai, kaip svarbu išmanyti įstatymus, darbo kodeksą, profesinių sąjungų narių teises, kad galėtum kompetentingai vesti socialinį dialogą su įstaigos vadovais bei atstovauti kitus profesinės sąjungos narius.

Seminarą užbaigė LŠĮPS pirmininko pavaduotoja, LŠĮPS Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė pranešimu „Kolektyvinės sutartys – socialinio dialogo mokykloje prielaida. Darbuotojų atstovavimas. Derybų vedimas“. Lektorė teoriškai ir praktiškai  supažindino su  kolektyvinės sutarties sudarymo prielaidomis.

Seminaro dalyvių nuomone, šis renginys buvo reikalingas, nes daugelis pirminių organizacijų susikūrė neseniai, todėl visa pranešimuose pateikta informacija buvo nauja, įdomi ir naudinga. Taip pat dalyviai išreiškė norą, kad ir ateityje vyktų tokie seminarai bei mokymai, nes gautos žinios suteikia aiškumo, kaip tinkamai elgtis įvairiose situacijose, pasitikėjimo sprendžiant opius klausimus ar iškilusius konfliktus darbe, tvirtumo ginant savo teises.

Sonata Jankauskienė, Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis” spec. pedagogė - logopedė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.