Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lopšelio-darželio auklėtojos teisingumo pasiekė ir sau, ir kolegėms (0)

2015 Vasario 25d.

Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtojos šypsosi, nes dar kartą pačios įsitikino ir kitiems įrodė, jog ginti savo teises verta: Šiaulių raj. savivaldybės administracija patvirtino, kad lėšų rajono lopšelių-darželių pedagogių atlyginimams pakelti rado.

Šiaulių raj. savivaldybės darželių pedagogių atlyginimai padidės ne tik Vyriausybės duotais 4-5 proc., bet ir savivaldybės pridedama dalimi – iš viso 10 proc.

Aktyvios Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo Kuršėnų darželio „Eglutė“ profsąjungos narės didesnes algas iškovojo ne tik savo įstaigos auklėtojoms, - jų dėka didesnius atlyginimus nuo kovo 1 d. gaus visų Šiaulių raj. ikimokyklinių įstaigų pedagogės.

Profsąjungai aiškinantis lopšelių-darželių pedagogių atlyginimų kėlimo 10 proc. situaciją, taip pat išaiškėjo LR Vyriausybės pažadų dvilypumas, netikrumas ir trapumas: visuomenei pagarsinta gera žinia apie atlyginimų kėlimą lopšelių-darželių pedagogams pasirodė tik pusiau tiesa, – mat, LR Vyriausybė į auklėtojų atlyginimų fondą teįdėjo pusę reikiamos sumos, o  likusią „padidinimo“ dalį paliko savivaldybių administracijų valiai ir geranoriškumui.

Pedagogų profsąjungoms ėmus aiškintis situaciją ir paraginus savivaldybių merus vykdyti švietimo ministro įsakymą (2014-12-18 Nr.V-1229), daugelis savivaldybių suskubo ieškoti papildomų pinigų auklėtojų algų pakėlimui savo biudžetuose.

Šiaulių raj. savivaldybės administracija lėšų savo lopšelių-darželių auklėtojoms surado, tačiau Šiaulių mieste vis dar yra lopšelių-darželių auklėtojų, kurios kažkodėl diskriminuojamos dėl nesuprantamų priežasčių – jų atlyginimai nepakelti 10 proc.

Gal Šiaulių miesto savivaldybėje neveikia LR Konstitucija ? O gal paprasčiau: Šiaulių valdžiai nerūpi dirbantis žmogus ir jo teisės ?

Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.