Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Derybinė darbo grupė apibendrino savo veiklos rezultatus (0)

2015 Sausio 30d.

Sausio 29 d. į paskutinį planuotą posėdį susirinkusi rugsėjo pradžioje A. Butkevičiaus potvarkiu sudaryta darbo grupė, kurioje buvo svarstomi švietimo įstaigų finansavimo, pedagogų darbo užmokesčio ir kiti klausimai, apibendrino savo veiklos rezultatus. Nepaisant pakankamai konstruktyvaus kelių mėnesių darbo, derinant susitarimo formuluotes, kilo daug diskusijų. Profesinių sąjungų atstovams labiausiai užkliuvo Švietimo ir mokslo ministerijos noras visų aktualių problemų sprendimą nukelti dviem ar daugiau metų. Toks atidėliojimas tik dar labiau gilintų problemas ir komplikuotų jų sprendimą.

Nepaisant nemažo ministerijos vadovų bei specialistų pasipriešinimo, pavyko įrodyti, kad visi siūlymai – ir tie, dėl kurių vieningai sutarta, ir dėl kurių sutarimas nepriimtas, –  bus teikiami Vyriausybės ministrui pirmininkui. Pirmiausia, tai mokytojų darbo sąlygų gerinimas. Nuo 2015 m. pradėjus didinti ikimokyklinio ugdymo pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientus, buvo sutarta tą didinimą tęsti ir kitais metais, tol kol jie proporcingai susilygins su bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų koeficientais. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. siūloma minimalią pedagogų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą pakelti iki vidurkio. Galutinai dėl šių koeficientų dydžių ir jų didinimo perspektyvų bus sutarta parengus naujo pedagogų darbo apmokėjimo modelį, kurį preliminariai planuojama pradėti taikyti nuo 2017 m. rugsėjo 1 d.

Taip pat, siūloma nuo ateinančios rugsėjo 1 d. panaikinti bendrojo lavinimo mokyklų direktorių prievolę turėti 5 kontaktines valandas, kartu nemažinant jų tarnybinių atlyginimų koeficientų. Sprendžiant pedagogų skaičiaus subalansavimo klausimą, pritarta skirti lėšas išeitinėms išmokoms mokėti pensinio amžiaus mokytojams, savo noru pasitraukiantiems iš darbo rinkos.

Nepaisant profesinių sąjungų argumentų, kol kas nesutarta dėl kompensacinių išmokų mokėjimo pedagogams, kuriems iki senatvės pensijos liko 5 metai ir savo noru išeinantiems iš darbo. Profesinės sąjungos reikalauja šias išmokas pradėti mokėti jau nuo šių metų rugsėjo 1 d.  ir mokėti tol, kol realiai pradės veikti pedagogų profesiniai pensiniai fondai.

Nors ministerijos specialistai labai priešinosi, visgi buvo įrodyta, kad naujoji mokyklų finansavimo tvarka – klasės krepšelis – turi būti pradėtas taikyti nuo 2016 m. sausio 1 d., eksperimentams ir bandymams paliekant kelis mėnesius iki biudžeto ruošimo pradžios.

Posėdyje dalyvavęs finansų ministerijos viceministras E. Žilevičius kritikavo politikus, Lietuvos švietimo strategijoje ir Vyriausybės programoje įsipareigojusius nacionaliniame biudžete švietimui skirti 6 procentus nuo BVP, tačiau ir šią poziciją buvo sutarta, nenurodant konkrečių sumų eurais, teikti kaip derybinės darbo grupės veiklos rezultatą.

Darbo grupės veiklos rezultatai – sutarti ir nesutarti dalykai – vasario viduryje bus pristatyti Vyriausybės ministrui pirmininkui A. Butkevičiui. Profesinės sąjungos dar kartą pakartojo savo principinę poziciją – dėl bet kokių priemonių bus susitarta tik tada, kai visi šie susitarimai bus įtvirtinti švietimo šakos kolektyvinėje sutartyje.

Siūlymus pateikusiai darbo grupei vadovavo ministras Dainius Pavalkis, joje dirbo Vyriausybės kanceliarijos, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai bei socialinių partnerių – profesinių sąjungų – vadovai.

Spaudoje:

http://www.delfi.lt/news/daily/education/nesutare-del-pedagogu-algu-kelimo.d?id=67039154

http://www.delfi.lt/news/daily/education/siuloma-atsisakyti-mokinio-krepselio.d?id=67038042

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.