Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekininkai negali būti diskriminuojami! (0)

2015 Sausio 27d.

Sausio 27 d. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga išsiuntė raštą „Dėl mokinio krepšelio lėšų, skirtų bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekininkų darbo užmokesčiui didinti reglamentavimo“ Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui, kuriuo informuoja apie susiklosčiusią situaciją bendrojo lavinimo mokyklose, kai bibliotekininkams 2014 m. liepos – gruodžio mėnesiais atlyginimų padidinimui skirtos lėšos buvo išmokamos priedais, o ne keliant tarifinio atlyginimo koeficientą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 534, visiems kultūros darbuotojams nuo 2014 m. liepos 1 d. 2 BMA (244,00 Lt = 70,67 €) buvo padidinti atlyginimai. Nors Kultūros ministro Šarūno Biručio pasirašytame rašte Lietuvos savivaldybių merams (2014 m. birželio 20 d. Nr.S2-1600) nurodyta, kad šios lėšos skirtos atlyginimams padidinti, o ne priedams ir priemokoms mokėti, vis dėlto daugelio savivaldybių bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekininkams 2014 m. liepos – gruodžio mėnesiais atlyginimų padidinimui skirtos lėšos buvo išmokamos priedais, o ne keliant tarifinio atlyginimo koeficientą. Dar blogiau buvo tai, jog daug kur šie priedai nesiekė 2 BMA.

Nuo 2015 m. sausio mėn. daugelyje savivaldybių (Vilniaus, Varėnos, Mažeikių, Kaišiadorių ir kt.), buvę priedai mokyklų bibliotekininkams nėra perskaičiuojami didinant tarifinio atlyginimo koeficientus. To nedaroma tvirtinant, kad iš Švietimo ir mokslo ministerijos nėra gauta padidinto mokinio krepšelio lėšų panaudojimo metodikos išaiškinimo, kuriame savivaldybių administracijos ir švietimo įstaigų vadovai būtų informuoti, kad 2015 m. mokinio krepšelio lėšos skirtos padidinti ir mokyklų bibliotekininkų atlyginimus.

Rašte reikalaujama nedelsiant išsiųsti atitinkamą išaiškinimą visoms šalies savivaldybėms ir patobulinti lėšų, skirtų bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekininkų darbo užmokesčio didinimui panaudojimo reglamentavimą, kad būtų vykdomi LR Vyriausybės nutarimai ir tikslinės biudžeto lėšos būtų naudojamos griežtai pagal paskirtį, išvengiant savivaldybių administracijų ir mokyklų vadovų savivalės.

Profesinės sąjungos pareiškia, kad bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekininkai negali būti diskriminuojami tik dėl to, kad būdami kultūros darbuotojai,  dirba švietimo įstaigų bibliotekose.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.