Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Konferencija „Ikimokyklinio ugdymo problemos dabartinės švietimo politikos kontekste“ (0)

2015 Sausio 26d.

Sausio 23 d. Mažeikiuose įvyko Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų konferencija „Ikimokyklinio ugdymo problemos dabartinės švietimo politikos kontekste“. Joje dalyvavo 53 delegatai iš visų šalies regionų, gausiausios delegacijos atvyko iš Panevėžio, Telšių, Mažeikių, Akmenės, Joniškio rajonų, džiugu, jog sulaukėm net suvalkiečių iš Marijampolės.

Konferencijos dalyvius pasveikino Mažeikių rajono meras Antanas Tenys, kuris pasidžiaugė didžiuliu svečių būriu ir išreiškė didžiulę pagarbą žmonėms, kurie veda šviesos ir tiesos keliu mažuosius šalies piliečius ir užtikrino, jog Mažeikių rajono savivalda labai stengsis, kad šių žmonių ekonominiai interesai būtų tinkamai vertinami ir ginami.

Sveikinimo žodį tarė ir Mažeikių rajono švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, kuris pabrėžė, jog rodos tiek Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), tiek Vyriausybė deklaruoja didžiulį susidomėjimą ikimokyklinukų problemomis, deja, rezultatas dažnai būna „kaip visada“, ir jei ne didžiulis profesinių sąjungų įdirbis, šiandien apie teigiamus rezultatus galima būtų tik pasvajoti.

Seimo narė Audronė Pitrėnienė pasidžiaugė itin išaugusiu profesinės sąjungos gebėjimu derėtis, jos kryptinga veikla, nuolatiniu savo dirbančiųjų socialinių bei ekonominių interesų gynimu. Konferencijos dalyvius taip pat pasveikino ŠMM viceministrė Genoveita Krasauskienė, LŠPS pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

Šiltai sutiktas LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas aptarė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio problemas, supažindino su profesinės sąjungos lobistine veikla, derybų rezultatais, kurie galėtų būti dar svaresni, jeigu ŠMM ministras Dainius Pavalkis, vaizdžiai tariant, derybų ir konstruktyvaus dialogo nekeistų į „partizaninį žaidimą“.

Pagrindinį pranešimą skaitė LŠĮPS pirmininko pavaduotoja Judyta Čejauskienė, kuri aptarė visas, šiandien, dėl įstatymo netobulumo, kilusias darbo užmokesčio pakėlimo 10 procentų problemas savivaldybėse ir šalies mastu. Apie ugdytinių skaičiaus įtaką ugdymo procesui kalbėjo Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkės pavaduotoja Gitana Darginavičienė.

Po to vyko itin konstruktyvi diskusija, kurioje aktyviai dalyvavo ne tik konferencijos dalyviai, bet ir viceministrė G. Krasauskienė, ministerijos atstovė Gražina Šeibokienė, darbuotojų interesus palaikė LR Seimo narė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė. Gaila, jog nesulaukėme kviestų atstovų iš Savivaldybių asociacijos, Seimo frakcijų, pasirašiusių susitarimus su LŠĮPS ir LŠPS.

Į kvietimą atsiliepė tik Darbo partijos frakcijos pirmininkas Vytatas Gapšys, atsiuntęs konferencijos dalyviams sveikinimą.

Konferencijos dalyviai bendru sutarimu patvirtino rezoliuciją ir įpareigojo abiejų profesinių sąjungų pirmininkus Eugenijų Jesiną ir Audrių Jurgelevičių ją pasirašyti ir įteikti LR Vyriausybei bei ŠMM.

LŠĮPS išsirinko ikimokyklinių įstaigų centro pirmininkę ir 4 narių tarybą. Pirmininke išrinkta Mažeikių lopšelio darželio „Delfinas“ pirmininkės pavaduotoja Vitolda Garalienė.

REZOLIUCIJA

NUOTRAUKOS

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.