Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Savivaldybių nenoras vykdyti įsakymus glumina švietimo profesines sąjungas bei Švietimo ir mokslo ministeriją (4)

2015 Sausio 20d.

Švietimo ir mokslo ministro 2014 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. V-1229 patvirtintu „Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimu priešmokyklinio ugdymo pedagogų, ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojų, koncertmeisterių ir akompaniatorių tarnybinių atlyginimų koeficientai buvo padidinti 10 procentų. Dėl to atitinkamai buvo pridėta lėšų ir į ikimokyklinio ugdymo krepšelį.

Tačiau kai kuriose savivaldybėse aukščiau įvardinti darbuotojai jau sausio mėnesį buvo informuoti, kad jų atlyginimai, nepaisant šio įsakymo, nebus keliami. Dėl šios problemos sprendimo Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga sausio 8 d. kreipėsi į savivaldybių merus, ragindami vykdyti ministro įsakymą ir teikiant tvirtinti 2015 metų savivaldybės biudžetą bei planuojant ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbo užmokesčio fondus, numatyti lėšas, kurios leistų kiekvienam iš aukščiau minėtų darbuotojų nuo 2015 m. sausio 1 d. 10 procentų padidinti gaunamą darbo užmokestį. Švietimo profesinės sąjungos informavo, kad netoleruos jokių savivaldybės administracijos ar įstaigų vadovų veiksmų, kurių pagalba bus bandoma eilinį kartą taupyti ir taip niekingai menkus atlyginimus gaunančių darbuotojų sąskaita.

Savo ruožtu, Švietimo ir mokslo ministerija sausio 15 d. taip pat kreipėsi į savivaldybių administracijų direktorius dėl pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio padidinimo nuo sausio 1 d., informuodama, kad šiam tikslui 2015 m. bendroje specialios tikslinės dotacijos mokinio krepšeliui finansuoti sumoje visoms savivaldybėms numatyta iš viso 8,7 mln. eurų.

Ministerija savo rašte patikslina įsakymo vykdymą ir prašo užtikrinti, kad priešmokyklinio ugdymo pedagogams, ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojams, koncertmeisteriams ir akompaniatoriams būtų užtikrintas tarnybinių atlyginimų koeficientų padidinimas 10 proc.

Kaip rodo įvairūs tyrimai (EBPO, PISA ir kt.), mažų atlyginimų kėlimas turi įtakos kokybei, o kokybiškas  ikimokyklinis ugdymas palengvina vėlesnį mokymąsi, daro teigiamą poveikį mokymosi pasiekimams, tolesnei asmens socialinei ir emocinei raidai.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2015-02-03 19:22:23 | Nesuprantu

Tai savivaldybės aukščiau Švietimo ir Mokslo Ministerijos? Nebejuokinga.

2015-02-03 14:28:19 | Bibliotekininkė

Remiantis Kultūros ministro 2014 m. gegužės 30 d. įsakymu Nr. ĮV - 388,bent jau Joniškio rajone nuo liepos 1 d. buvo pakelti atlyginimai tik tiems mokyklų bibliotekininkams, kurie dirba po vieną. Jei bibliotekoje dirba dviese, tai atlyginimai nebuvo keliami. Tad nereikia čia šnekėti, kad keliami VISIEMS!!!

2015-01-23 10:43:22 | mokytoja

Tokias savivaldybes, kurios nevykdo įsakymų reikia kuo griežčiau nubausti. O už tai atsakingiems asmenims reikia skirti baudas.

2015-01-20 10:40:29 | Irena

Mokyklų bibliotekininkams, kaip ir kitiems kultūros darbuotojams, buvo keliami atlyginimai nuo 2014 liepos 1 d. 2 BMA. Pinigai, remiantis LR Vyriausybės nutarimu Nr. 534, turėjo būti mokami ne priedais ir išmokomis, bet keliant koeficientą, bet daugelyje savivaldybių to nebuvo paisoma. Vilniuje taip pat buvo mokama priedais. Nuo sausio 15 d. lėšos į Mokinio krepšelį (MK), iš kur ir mokami atlyginimai IV kategorijos bibliotekų darbuotojams (aukštesniųjų, profesinių ir kitų bendrojo lavinimo mokyklų) yra įdėtos, bet nesant iš savivaldybės nei iš ŠMM jokio paaiškinimo dėl padidinti MK daugumai mokyklų bibliotekininkų atlyginimai nepadidinami, o priedai buvę paskirti iki 2014 m. gruodžio 31 d. nebegalioja. Vėl taupoma mažiausiai uždirbančiųjų sąskaita. Kada bus užkirsta savivalės galimybė? Gal ne teisinėj valstybėj gyvename?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.