Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Europos profesinių sąjungų švietimo komitetas įspėja: švietimo sektoriaus derybos gali atsidurti pavojuje (0)

2015 Sausio 15d.

Vertindamas derybas, vykstančias tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos švietimo profesinių sąjungų, Europos profesinių sąjungų švietimo komiteto (ETUCE) direktorius Martin Rømer savo sausio 12 d. išsiųstame rašte LR premjerui Algirdui Butkevičiui bei Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui pareiškė, kad jam kyla abejonių, ar Vyriausybė rimtai žiūri į švietimo sektoriaus derybas. 

Derybinė darbo grupė, kuri buvo suformuota po birželio 18 d. organizuoto gausaus pedagogų mitingo prie Vyriausybės, sutarė, kad darbo grupėje bus suderėta dėl daugelio dalykų, t. y. mokytojų atlyginimų didinimo, naujo finansavimo modelio mokyklose įvedimo ir t.t.

Žvelgdamas į šiandieninę situaciją, ETUCE direktorius M. Rømer teigia, kad padaryta didelė pažanga, tačiau tai, kad atsirado reformų finansavimo problemų, jo manymu, „kenkia bet kurios  dalyvaujančios derybose šalies, įskaitant Vyriausybę, reputacijai“.

Neveiklumu jau ne kartą apkaltintą LR Vyriausybę M. Rømer ragina veikti, nes mokytojai irgi pradeda abejoti jos potencialu: „Turiu pasakyti, kad tai yra esminis derybų klausimas –  jūs turite užtikrinti, kad švietimo reformų finansavimas vyksta laiku ir yra pakankamai patikimas. Akivaizdu, kad profesinių sąjungų nariai klausia, kodėl jie derasi, jei rezultatas nėra tinkamai ir laiku įgyvendinamas.“

ETUCE tikisi ir laukia, kad galutiniame derybų rezultate bus įtvirtinta viskas, kas buvo numatyta birželio 18 d. susitikime su Vyriausybės atstovais, užtikrinant pakankamai lėšų mokytojų atlyginimams kelti ir kitiems derybose numatytiems susitarimams įgyvendinti. ETUCE vadovas taip pat įspėja: „Jei tai greitai neįvyks, bijau, kad švietimo sektoriaus derybos gali atsidurti pavojuje ir kils naujas konfliktas“.

ETUCE vienija 129 mokytojų sąjungas ir 11 milijonų mokytojų visose Europos šalyse bei 4,2 mln. mokytojų visuose ES švietimo sektoriaus lygmenyse. ETUCE priklauso Europos profesinių sąjungų konfederacijai bei Pasaulinei švietimo profesinei sąjungai.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.