Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Derybinė darbo grupė apibendrino pirmuosius rezultatus (2)

2014 Lapkričio 18d.

Lapkričio 18 d., Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, kartu su kitais derybinės darbo grupės nariais, susitiko su Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičiumi.

Susitikime buvo aptarti derybose pasiektų sutarimų dėl naujos švietimo įstaigų finansavimo tvarkos, dėl mokytojų atlyginimų kėlimo bei teisingesnės jų mokėjimo sistemos įgyvendinimo galimybės ir terminai.

Premjero teigimu, švietimo srityje iškyla daug klausimų ir, be abejonės, yra dalykų, kuriuos reikia keisti, tačiau iškilusius klausimus galima išspręsti tik dialogo būdu. Su švietimo profesinių sąjungų atstovais kalbėta ne tik apie esamą padėtį, bet ir apie kitąmet planuojamą didinti švietimui skirtą finansavimą. Sutarta ir dėl bendros švietimo sistemos tobulinimo ilgalaikės programos kūrimo.

„Švietimo klausimus sprendžia speciali derybinė darbo grupė, jau yra įvykę penki posėdžiai, kuriuose buvo svarstytos mokytojams aktualios temos, taip pat ir finansavimo klausimai. Visuomet norisi didesnio finansavimo, tačiau turime būti racionalūs ir atsižvelgti į bendrą valstybės ekonominę ir geopolitinę padėtį“, – teigia premjeras A. Butkevičius.

Derybinėje darbo grupėje jau yra sutarta, kad kitais metais keisis pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka – bus susiaurintos koeficientų „žirklės“, žemutinio koeficiento ribą pakeliant iki vidutinio koeficiento ribos, iš mokyklų vadovų ir jų pavaduotojų etatų bus „išimtos“ 5 kontaktinės valandos. Šiems pirmiems pokyčiams reikalinga apie 80 mln. litų.

Taip pat sutarta, kad mokykloms bus skirta 6 mln. litų išeinančių pensinio amžiaus mokytojų išeitinėms kompensacijoms mokėti. Be to, keturiose savivaldybėse bus pradėtas etatinio darbo apmokėjimo eksperimentas. Šią darbo apmokėjimo sistemą planuojama įvesti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.

Premjeras įgaliojo Švietimo ir mokslo ministrą su švietimo profesinėmis sąjungomis pasirašyti susitarimą dėl įvardintų problemų įgyvendinimo ir finansavimo.

Dėl kitų klausimų – klasės krepšelio, rentų mokytojams, išeinantiems anksčiau į pensiją, mokyklų tinklo optimizavimo, mokinių skaičiaus klasėse dydžio, susitarimas bus pasirašytas pasibaigus darbo grupės veiklai.

Rugsėjo pradžioje A. Butkevičiaus potvarkiu sudarytoje darbo grupėje, kurioje svarstomi švietimo įstaigų finansavimo, pedagogų darbo užmokesčio ir kiti klausimai, dalyvauja Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo ir Finansų ministerijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir kitų švietimo profesinių sąjungų atstovai.


 

LŠPS ir LRV informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-11-21 14:19:42 | mokytojas

O tai kai "išims" tas 5 val. iš vadovų ir jų pavaduotojų etatų tai ar jiems sumažins atlyginimą?

2014-11-20 10:57:26 | taigi

kažkaip lprofsajungos.lt informacija pateikta visai kitokiomis nuotaikomis. Čia viskas vyksta, viskas gražu, einam į priekį, o ten viskas daug skeptiškiau. Tai kuo gi tikėti?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.