Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

R.Jasmontienė: „Šiauliuose mokytojai streikuoti nesiruošia“ (1)

2014 Lapkričio 14d.

Šiandien per Lietuvą nuvilnijo įspėjamojo mokytojų streiko banga. Nepatvirtintais duomenimis, pirmosios dvi pamokos nevyko daugiau nei šimte ugdymo įstaigų. Šiauliuose šiandien pamokos vyko įprasta tvarka, pedagogai nestreikavo.

Pasak švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės Rasos Jasmontienės, to kol kas ir nesiruošiama daryti. Laukiama Vyriausybės lygmeniu sudarytos darbo grupės derybų rezultatų. Dalį mokytojų reikalavimų jau sutarta patenkinti.

„Mes einame derybų keliu, giname mokytojų interesus. Birželio 18 d. mitingo rezultatas buvo Vyriausybės lygmeniu sudaryta darbo derybinė grupė, kurioje numatytos visos pedagogų keliamos problemos ir jų aptarimo datos. Kas antrą savaitę vyksta po posėdį, kuriame mes nagrinėjame kiekvieną keliamą pedagogų problemą.

Jau įvykę yra keturi posėdžiai, kuriuose pasiekti konkretūs rezultatai. Taip pat vakar vykusiame posėdyje yra suderinta, kad yra nuimama žemiausioji mokytojų atlyginimų „žirklių“ dalis, mokytojai puikiai žino, ką tai reiškia. Žodžiu, tų rezultatų jau yra pasiekta labai nemažai ir mes, kaip civilizuoti ir įsipareigoję mokytojams atstovai, manome, jog kol vyksta derybos, tarimasis, neverta nei mokytojų trukdyti, nei visuomenės klaidinti, kad nieko nėra nedaroma.

Tiesiog stengiamės derybas baigti kuo rezultatyviau, tada matysime, koks bus rezultatas. Jei mes iki Naujųjų metų pasieksime daugelį mūsų keliamų reikalavimų, išsireikalausime iš Seimo, Vyriausybės ir Švietimo ministerijos tų dalykų, kuriuos, tarp kitko, šiandien ir streikuojantieji kelia, mes taip pat pasiliekame teisę rengti visas tas akcijas iki visuotinio streiko, kurios numatytos Darbo kodekse ir kurios numatytos dirbančiųjų teisių gynimui, – teigė Rasa Jasmontienė, Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė.

Anot jo, šiuo metu tai jau yra sutarta, kad nuo kovo pirmos yra nuimama būtent ta žemiausioji „žirklių“ dalis, tai reiškia žemiausias koeficientas yra naikinamas. Visiems mokytojams, kurie dabar gauna žemiausiu koeficientu paskaičiuojamą algą, bus ji pakelta iki vidurkio.

„Tai, be jokios abejonės, ir yra atlyginimo kėlimas. Taip pat yra pasiekta, kad ikimokyklinio ugdymo darbuotojams 10 procentų yra didinami atlyginimai. Tai taip pat dalinis pasiekimas. Kitame posėdyje, po savaitės, sieksime, kad mokytojo papildomi darbai, kurie dabar yra dažnai neapmokami, būtų apmokami, t. y. įvestas mokytojo etatas. Tad ir mokytojas tuomet jausis saugesnis, nes visi darbai yra paskaityti ir jis už juos gauna atlyginimą“, – teigė R. Jasmontienė.

http://etaplius.lt/r-jasmontiene-siauliuose-mokytojai-streikuoti-nesiruosia

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-11-22 14:22:04 | Šiauliuose streikavo

Šiauliuose ir Šiaulių rajone įspėjamasis streikas vyko. Keista, kad to nežino R. Jasmontienė. http://www.lryta s.lt/lietuvos-diena/aktualijos /pedagogu-streikas-filmas-viet oj-pamokos-ir-varzybos-su-rumu nais.htm

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.