Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Amicus Plato, sed magis amica veritas arba kodėl meluoja mokytojus į mitingą kviečiantieji ? (3)

2014 Spalio 22d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) nuo pat pirmų savo gyvavimo dienų nuosekliai siekia šalies pedagogų darbo sąlygų pagerinimo. 2008 – 2009 metais tai buvo pasiekta priėmus ilgalaikę pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programą. Deja, vėliau objektyvios priežastys ir piktavaliai valdžios sprendimai Lietuvos švietimą ir jame dirbančius žmones palaipsniui stūmė į vis blogėjančią situaciją.

LŠPS ir LŠĮPS supranta, kad per vienerius metus įsisenėjusių problemų vienu rankos mostu išspręsti negalima, todėl siekiame ne vienadienių sprendimų, o konkrečių valstybės situacijos gerinimo švietime žingsnių. Tuo tikslu per pastaruosius dvejus metus buvo nuveikta nemažai darbų, tarp kurių labiausiai verta paminėti du:
• nacionalinių teisės aktų kaitos, leidžiančių su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pasirašyti švietimo šakos kolektyvinę sutartį, iniciatyva;
• pastangos prie derybų stalo su pedagogų atstovais susodinti ne tik ŠMM, bet ir kitų – Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų – ministerijų vadovus ir kartu su jais tartis dėl ilgalaikių sprendimų, turinčių stipriai gerinti dirbančių Lietuvos švietime situaciją: švietimui skirtų lėšų dydžio nacionaliniame ir savivaldybių biudžetuose, švietimo įstaigų finansavimo principų keitimo, teisingos bei skaidrios pedagogų darbo užmokesčio sistemos įvedimo, pedagogo profesijos statuso stiprinimo visuomenėje.

Nuo 2014 m. rugsėjo pradžios šiuos klausimus sprendžia Vyriausybės sudaryta darbo grupė, kurioje garsiausiai girdimas švietimo profesinių sąjungų balsas. Būdami optimistai ir tikėdami savo galia daryti įtaką valdžios sprendimams, LŠPS ir LŠĮPS atstovai tiki, jog bus pasiekti šalies švietimiečių interesus tenkinantys sprendimai.

Kartu aiškiai sakome: jei tokių sprendimų nebus, mes vėl kviesime visus pedagogus pasinaudoti įstatymų suteikta teise protestuoti, įskaitant ir ilgalaikio streiko paskelbimą.

Tuo pat metu LŠPS ir LŠĮPS nariai su nuostaba stebi kelių mažų profesinių sąjungų grupelės veiklą derybų metu. Dalyvaujant darbo grupės posėdžiuose, šių organizacijų atstovams sunkiai sekasi reikšti savo poziciją, todėl viešuose pasisakymuose žiniasklaidoje tvirtina, kad jokios derybos nevyksta ir vienintelis kelias – protesto akcijos. Nepavykus Lietuvos mokytojų įtikinti dalyvauti jų inicijuojamame streike, šios profesinės sąjungos dėl nesėkmės apkaltino ŠMM ir paskelbė naujus planus šaukti mitingą.

LŠPS ir LŠĮPS, nekeisdamos savo principinės pozicijos, jog už dabartinę katastrofišką švietimo situaciją atsakingi buvę ir dabartiniai ministerijos vadovai, visgi mano, kad tai neleidžia kovotojams dėl mokytojų teisių meluoti.

Mėgstantiems savo sumanymus iliustruoti lotyniškomis sentencijomis, nepavykusio streiko, o dabar paskubomis šaukiamo mitingo organizatoriams primename : „Amicus Plato, sed magis amica veritas“, t. y. kad ir kokie geri norai būtų, bet meluoti negalima.

O teisybė yra tokia. Streiko skelbti nebuvo galima ne dėl kažkieno intrigų, o todėl, kad jam nepritardama, LR Trišalė taryba neįtraukė klausimo apie įspėjamąjį švietimo sektoriaus streiką į savo posėdžio darbotvarkę. ŠMM nesutinka pradėti taikinimo procedūros ne tik todėl, jog mano iškeltus reikalavimus esant nepagrįstais bei neįmanomais tuojau pat įgyvendinti, bet ir todėl, kad iš ŠMM reikalaujama absurdiško dalyko – apmokėti derybų tarpininko veiklą iš trečiosios šalies – Lietuvos švietimo profesinės sąjungos – administruoto ir jau gegužės pabaigoje pasibaigusio projekto lėšų.

Viešai klausiame šį reikalavimą pasirašiusių LŠDPS pirmininko A. Navicko, Krikščioniškos ŠDPS pirmininkės A. Kindurienės, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininko K. Juknio bei Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės R. Minkevičienės: ar galima kaltinti net ir pačią blogiausią valdžią tuo, kad jai keliami, net ir geriausiems norams esant, neįvykdomi reikalavimai ? O gal sveika nuovoka nesuvokiami reikalavimai keliami vien tam, kad sąmoningai žlugdytų profesinių sąjungų bei Vyriausybės dialogą ir toliau paliekant Lietuvos mokytojus prie suskilusios geldos?

Kviečiame visus šalies pedagogus asmeniškai prisidėti prie savo situacijos gerinimo, o ne tik aklai pasikliauti mėgstančių nutylėti teisybę ar tiesiog įžūliai meluojančių išvardintų veikėjų raginimais.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-10-27 21:27:43 | Vailokas

Čia buvo streiklaužių žodis.

2014-10-23 14:18:43 | Vincui

Klaidas ištaisyk, o tai neįmanoma suprasti ką čia prirašei. Jei mokytojai tokie beraščiai... tai ir tokio atlyginimo neverti.

2014-10-23 08:24:39 | VINCAS

Teisingai pastebėta- PRIE GELDOS- nes tai kas yra šiandiena kitaip nepavadinsi. Gal to mažos grupeles ir skuba ir per daug reikalauja bet Jūs tai specialia vilkinate metu metus. Ne paslaptis kad profsąjungos atstovai buvo pamaloninti dalyvavimu "Kažkokiose projektuose " apie tai buvo rašyta. Vienu žodžiu Jūsų pasiaiškinimas kvepia kaip žiauriu lobizmu jei nedaugiau. O aiškinti čia nėra ko jei imatės vadovauti tai ir dirbkite o ne save laiupsinkite. Nieko verti tie Jūsų darbai jei šiandiena jauno pedagogo atlyginimas vos keliasdešimt litų skiriasi nuo minimalios algos. O darbo krūvis. o psichologinis poveikis sveikatai. Dabar juk kaip jei nepatinka tai nedirbk susirask kitą darbą. Tai kasdieniai valdžios ir administracijos paaiškinimai. Kažin kaip butu jei pedagogai išeitu iš darbo masiškai o ne siūlytu streikuoti , juk tokia teise žmonės turi. Ką tada tada valdžia kalbėtu ir darytu , gal gastrbaiteriu parsivežtu iš Kinijos. O GAL TO IR SIEKIAMA. VIETINIUS IŠSTUMTI Į UŽSIENI PATARNAUTI PONAMS O ČIA KĄ NORS SUGALVOS.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.