Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Darbo grupės nariai pritarė perėjimui prie klasės komplekto finansavimo metodikos (0)

2014 Spalio 20d.

Spalio 15 d. į posėdį Švietimo ir mokslo ministerijoje susirinko Ministro Pirmininko potvarkiu sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, rengianti siūlymus dėl ugdymo kokybės ir pedagogų darbo sąlygų gerinimo. Darbo grupėje, kuriai vadovauja ministras Dainius Pavalkis, dirba Vyriausybės kanceliarijos, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai bei socialinių partnerių – profesinių sąjungų – vadovai.

Darbo grupės nariai svarstė mokinio krepšelio metodikos pakeitimo alternatyvas. Vyriausybės programoje numatyta palaipsniui atsisakyti laisvos rinkos principais pagrįsto mokinio krepšelio. Darbo grupės nariams buvo pateiktos alternatyvos, kaip būtų galima pakeisti mokyklų finansavimo modelį. Viena iš realiausių – skirti finansavimą klasei, o ne sutartiniam mokiniui, kaip yra dabar. Tokiu atveju būtų atsiribojama nuo mokyklos dydžio, taip pat nuo mokyklų skirstymo į kaimo ir miesto, mokyklų finansavimas būtų stabilesnis kintant mokinių skaičiui.

Darbo grupės nariai iš esmės pritarė pereiti prie klasės komplekto finansavimo metodikos, išskyrus Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininką Andrių Navicką.

Planuojama nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. šį modelį išbandyti keliose savivaldybėse. Jeigu metodika pasirodys tinkama, nuo 2016 m. ji galėtų būti taikoma visoms mokykloms.

Į kitą posėdį darbo grupė rinksis lapkričio pradžioje. 

 

ŠMM informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.