Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LIZDA reikalauja, kad Latvijos vyriausybė mokėtų už visus mokytojų, akademinių ir mokslo darbuotojų atliekamus darbus (0)

2014 Gegužės 8d.

Žlugus deryboms su Latvijos Vyriausybe, Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinė sąjunga (LIZDA) kreipėsi į visus Latvijos pedagoginius ir mokslo darbuotojus, kviesdama aktyviai dalyvauti protesto akcijoje Rygoje gegužės 12 d. Protesto akcijoje bus reikalaujama  papildomo valstybės finansavimo užtikrinant veiksmingą švietimo reformos vykdymą dėl darbo apimtį atitinkančio pedagoginių ir mokslo darbuotojų darbo užmokesčio.

LIZDA taip pat kreipėsi  į tarptautinius partnerius, vietos valdžios institucijas, darbdavių, tėvų, mokinių ir studentų organizacijas prašydama išreikšti savo paramą pedagogų ir mokslo darbuotojų protesto akcijai. LIZDA teigia, kad esantis finansavimo modelis „Pinigai seka mokinį“ neužtikrina tinkamo ir motyvuoto atlyginimo pedagogams, taip pat nesuteikia visiems vaikams lygių teisių gauti kokybišką išsilavinimą.

Profesinė sąjunga reikalauja užtikrinti, kad visi pedagoginių ir akademinių darbuotojų atliekami  darbai būtų apmokami.  Neseniai atliktas LIZDA tyrimas rodo, kad šiuo metu valstybė neatlygina pedagogams  vidutiniškai 18 darbo valandų per savaitę, dėl ko lieka skolinga jiems 341,28 eurų per mėnesį .

Protesto akcijoje, kuri vyks Rygoje Domo katedros aikštėje, taip pat dalyvaus europinės ETUCE organizacijos atstovai, Lenkijos švietimo profesinės sąjungos ZNP atstovai, LŠPS ir LŠĮPS atstovai. Protesto akcijos pradžia 14 val.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.