Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pritaria vadovų veiklos vertinimui (6)

2014 Vasario 27d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga pritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui nustatyti mokyklų, darželių, socialinės globos įstaigų, kultūros centrų ir kitų biudžetinių įstaigų vadovams vienodas ketverių metų kadencijas ir kasmet vertinti jų veiklą. Švietimo profesinės sąjungos jau ne vienerius metus įtikinėjo LR Seimo narius bei Švietimo ir mokslo ministerijos vadovus priimti būtent tokį sprendimą, t. y. įvesti švietimo įstaigų vadovų kadenciją. Panašios nuostatos skiriant vadovus viešajame sektoriuje taikomos daugelyje Europos šalių.

Švietimo profesinės sąjungos, išreikšdamos savo narių – švietimo darbuotojų nuomonę, teigia, jog švietimo įstaigų vadovų kaita bei jų veiklos metinis įvertinimas ne tik privers vadovus pasitempti nuolat tobulinant savo dalykines, vadybines bei komunikavimo kompetencijas, bet ir pagerins  mikroklimatą įstaigų kolektyvuose, užtikrins konstruktyvius bei dalykinius darbdavio ir darbuotojų kolektyvinius santykius, stipriai pagerins švietimo įstaigų veiklos rezultatus.

Švietimo profesinės sąjungos, vertindamos bendrą situaciją švietimo sistemoje, pabrėžia, jog šiuo metu galiojantis LR Biudžetinių įstaigų įstatymas, kuris niekaip nereglamentuoja tokių įstaigų vadovų skyrimo į pareigas tvarkos, nenustato kadencijų, nereglamentuoja biudžetinių įstaigų vadovų veiklos vertinimo, daugeliu atvejų švietimo įstaigose sukūrė ydingas vienvaldystės tradicijas, nepakeičiamumo situaciją, o tai visiškai neskatina švietimo įstaigų vadybos gerinimo ir nemotyvuoja vadovų tobulėti.

Vertindamos siūlomą įstatymo projektą,  švietimo profesinės sąjungos atkreipia dėmesį, jog švietimo įstaigos, kuriose puoselėjama lyderiavimo, o ne komandavimo kultūra, nenukentės, nes siūlomame teisės akto projekte numatoma, kad pasibaigus kadencijai, biudžetinės įstaigos vadovas skiriamas naujai ketverių metų kadencijai, neskelbiant naujo konkurso, jeigu jo veikla kadencijos metu visus vertinimo kartus buvo įvertinta gerai arba labai gerai, o kadencijų skaičius neribojamas.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2014-02-28 09:07:47 | Zita

Pvz., Graikijoje ir kt. Europos šalyse jau seniai kadencijos yra ne tik vadovams, bet ir MOKYTOJAMS. Reikėtų viską įvesti tuo pačiu metu, tuomet ugdymo kokybė turėtų gerėti. Dabar blogų mokytojų mokykla praktiškai negali atsikratyti. Taigi...

2014-02-28 08:40:38 | Nijolė

kaip ilgai to laukėme, šaunu

2014-02-27 21:42:53 | isterija

vertinti kiekvienais metais yra nerealu. Net prezidentės ir kitų pareigūnų neatestuoja kasmet.,Žmogus nespėji net įsibėgėti, o jau turi rodyti rezultatus. Mūsų seimas per keturis metus nieko nespėja naudingo padaryti, o čia norima, kaip visada prastumti savo yyyyyyyyyyyyypatingus žmones įkišti į šiltas vieteles. mes neleisim savo direktorės taip lengvai atiduoti velnias žino kur. KLAUSIMAS: kur jas dėsit?

2014-02-27 20:57:49 | gija

senai laikas ivesti tokia tvarka. O tai jie sedi kaip mumijos ,net i pensija neina,Jaunimui vietos neuzleidzia. Mokytojams trukdo dirbti.Komanduoja nei i tvora ,nei i mieta. Pagalbos jokios. Motyvacijos geram darbui taip pat nesuteikia.Bet uztat saves neuzmirsta. Dirba tik telefonu ir pliotkija.

2014-02-27 20:45:10 | Jonas

Aš irgi pritarčiau jei žmonės, o ne valdininkai, galėtų vertinti taip pat ir valdininkus, pavaduotojus, tuos pačius mokytojus, nesvarbu net jei jie yra profsąjungų nariai. Bet jei rimtai tai tik trumpalaikis tikslo siekis, nes nuolatinė vadovų kaita prives prie tokios katastrofos, kuri yra savivaldybėse bei valstybėje, kai kas 4-5 metus keičiasi valdžia, už nieką niekas neatsako, atėję atlieka auditus ir kaltina ankstesnius valdytojus ne kompetencija. Galutinis rezultatas - nieko nepadaroma gero žmonėms, o ir dirbti geriau niekas nenori. Juokinga, kai valdžios ištisai tik ir rengia planus, programas tais pačiais klausimais, pvz. tinklo pertvarkos. O kas iš to? Čia profsąjungos gėrį mato? Dabar yra atestacijos, vertinimai ir t.t. Kam dar vienos vertinimo sistemos? Ir dar valdininkų, kuri faktiškai politikų įtakojami. Taip, jei norite politizavimo - prašom. Avinų bandą toliau auginkime! Ar nežinote kaip per metinius vertinimus valdininkai valdininkus proteguoja, kas turi kategorijas, o kas jų neturi? Ko profsąjungos nesirūpina, kad Vilniaus mieste be konkurso politikų ir valdininkų dirba per dešimtys direktorių: Kaštone, Salininkų darželyje ir t.t.? Kur Jūs gynėjai? Nuvertėte Šilo direktorių, bet kodėl ten dirba be konkurso paskirtas žmogus? Kodėl darželiuose dirba partiniai draugai ir t.t.? Taigi Jūsų pritarimas - keistas, nors įmanomas, jei kadencijos bus visiems biudžeto žmonėms.

2014-02-27 20:29:56 | as

O kuriose valstybėse tai taikoma?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.