Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinės sąjungos siūlo aktualiausias švietimo problemas spręsti Vyriausybės lygmeniu (0)

2014 Vasario 17d.

Vasario 14 d. Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) pirmininkas Eugenijus Jesinas oficialiai susitiko su LR Vyriausybės kanclerio pirmuoju pavaduotoju Remigijumi Motuzu ir Viešojo valdymo ir socialinės aplinkos departamento direktoriumi Linu Vingeliu.  Susitikimo tikslas – aptarti LŠPS ir LŠĮPS rezoliucijų, dėl švietimo finansavimo ir mokytojų darbo sąlygų bei dėl ikimokyklinio ugdymo problemų reikalavimų, įgyvendinimo galimybes bei terminus.

Preliminariai šie klausimai buvo aptarti su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu bei ŠMM specialistais, todėl susitikime Vyriausybėje buvo  kalbama apie konkrečius problemų sprendimų kelius Vyriausybės lygmeniu, nes problemų spektras apima ir kitų ministerijų kompetenciją.

Profesinės sąjungos ir Vyriausybės atstovai pripažįsta, jog Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“, kurioje numatyti mūsų šalies siekiai yra labai ambicinga. Joje ypatingas dėmesys skiriamas švietimui, kuris neįmanomas be modernizavimo ir didelių investicijų, todėl labai svarbu turėti aiškią švietimo strategiją, nubrėžiančią ilgalaikius ir aiškius tikslus, o jos įgyvendinimas visais etapais turi būti paremtas tinkamu finansavimu.

Valstybės atstovai pripažino, jog Vyriausybei prognozuojant ekonomikos augimą, investicijos į švietimą turi augti. Europos Parlamentas ir Europos Komisija savo ruožtu taip pat ragina valstybes nares skirti pakankamai išteklių nacionalinėms mokymosi visą gyvenimą strategijoms finansuoti, nes tai yra geriausia įmanoma priemonė, kuria galima naudotis 2020 m. švietimo ir mokymo strategijoje nustatytiems tikslams pasiekti.

LŠPS ir LŠĮPS mano, kad sujungiant nacionalinį biudžetą ir ES paramos finansus galima stipriai pagerinti švietimo sektoriaus kokybės rezultatus, padidinti mokytojų atlyginimus, patobulinti jų kompetencijas, o mokytojams senstant, pritraukti gerus ir motyvuotus jaunus specialistus, subalansuoti žmogiškųjų išteklių politiką, modernizuoti mokyklas ir mokymą. 

Švietimo profesinių sąjungų pirmininkai atkreipė Vyriausybės atstovų dėmesį, jog ikimokyklinio ugdymo finansavimas Lietuvoje išlieka nepakankamas, nors yra moksliškai pagrįsta, jog investicijų į ikimokyklinį ugdymą ir priežiūrą grąža didesnė, nei investicijų į kitus ugdymo etapus, kadangi investuojant į ikimokyklinį ugdymą, vėliau patiriamos mažesnės išlaidos.

Vyriausybės atstovai sutinka, kad švietimo veiksmingumas visais lygmenimis priklauso nuo gerai parengtų mokytojų ir jų nuolatinio kvalifikacijos kėlimo, gerų darbo sąlygų, tinkamos kadrų politikos, todėl pritaria, kad  reikalingos pakankamos investicijos į visos švietimo sistemos tobulinimą.

Susitikime buvo nuspręsta, kad artimiausiu metu bus sutarta dėl darbo grupės sudarymo – jos statuso, aiškiai suformuluotų uždavinių ir terminų. 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.