Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

V. Gedvilas: aukštosios mokyklos ignoruoja profesines sąjungas (0)

2014 Sausio 29d.

Trečiadienį Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas susitiko su šalies aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų pirmininkais.

Pastarieji išsakė savo pastebėjimus ir požiūrį į aukštųjų mokyklų valdymą, vidines problemas. Jų žodžiais, dalyje Lietuvos universitetų bei kolegijų stokojama socialinio dialogo tarp vadovybės ir administracijos, nusistovėjo pernelyg didelė socialinė atskirtis, nesilaikoma valdžių atskyrimo principo.

Vienas iš pagrindinių priekaištų – aukštųjų mokyklų tarybose nėra nė vieno profesinės sąjungos atstovo. „Mūsų nuomone, tokia situacija mažų mažiausiai neatitinka pagrindinių demokratijos principų. Profsąjungos neretai atstovauja apie 50 proc. įstaigos darbuotojų, tačiau pagrindiniai juos liečiantys sprendimai priimami be darbuotojų žinios ar pritarimo“, – tvirtino svečiai.

Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo žodžiais, ši situacija yra netoleruotina ir keistina. „Aš pats seniai kalbu apie tai, kad tarybų sudėtis turi būti keičiama, kad juose bent viena vieta turi būti skirta profsąjungai. Turi būti bent vienas žmogus, kuris kovoja už paprastų darbuotojų teises ir norus“, – pabrėžė V. Gedvilas.

Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas pažadėjo Seimo pavasario sesijoje pateikti atitinkamą įstatymo projektą dėl profesinės sąjungos atstovų įtraukimo į šį valdymo organą.

Susitikime taip pat diskutuota apie aukštųjų mokyklų vadovybės atlyginimus, jų paskirstymo principus, kurie profesinių sąjungų atstovų taip pat netenkina. Aptartas dėstytojų amžiaus cenzo, atestacijų, universitetų darbdavio identifikavimo klausimai.

„Profesinių sąjungų balsas būtų geriau girdimas ne tik tarybose, bet ir apskritai kasdieniame aukštųjų mokyklų gyvenime. Dabar susidaro toks įspūdis, kad dalies, jei ne daugumos, universitetų vadovai jas ignoruoja, stengiasi negirdėti ar dar blogiau – laiko kone priešais. Tokia situacija turi keistis, o pokyčius galime pasiekti dirbdami kartu, įtraukdami Švietimo ir mokslo ministeriją, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą, ką ir padarysime“, – teigė V. Gedvilas.

Šaltinis: http://www.alfa.lt/straipsnis/15392663/gedvilas-aukstosios-mokyklos-ignoruoja-profesines-sajungas#.UujOhNLFHGg#ixzz2rmPEYlnI

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.