Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojų atlyginimai gali didėti jau kitąmet (0)

2014 Sausio 16d.

Švietimo ir mokslo ministerija pradeda rengtis švietimo sistemos finansavimo pertvarkai. Anot šiai ministerijai vadovaujančio Dainiaus Pavalkio, metodika, pagal kurią apskaičiuojamas mokytojų atlyginimas, galėtų keistis jau nuo kitų metų, o kartu turėtų būti padidinti ir pedagogų atlyginimai.

Tai paaiškėjo po ketvirtadienį įvykusio švietimo ir mokslo ministro susitikimo su Lietuvos pedagogų profsąjungų lyderiais. Su Švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu susitiko LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas.

„Tai yra ilgo darbo pradžia, ir pasakyti, kad šiandien nusprendėme, kas nuo rytojaus bus įgyvendinama, tikrai negaliu. Bet kartu su socialiniais partneriais mes pabandėme surasti kryptį, kuria galėtume eiti. (...) Per kelis mėnesius iš ministerijos turėtų būti pateiktas pasiūlymas, kaip pakeisti švietimo sistemos finansavimą ir mokytojų algų apskaičiavimo tvarką“, – po susitikimo sakė švietimo ir mokslo ministras.

Ministras pabrėžė, kad šių metų biudžete papildomų lėšų dosnesnėms mokytojų algoms nenumatyta, todėl visi planai projektuojami kitiems metams.

„Šių metų biudžete to jau nepadarysime, mes kalbame ir ruošiamės kitų metų biudžetui. Jis bus planuojamas per kelis ateinančius mėnesius ir būtent formuodami kitų metų biudžetą mes turime sukalti tuos „kuoliukus“, kad mokytojų algos didėtų. (...) Bendra tendencija yra ta, kad mes norime didinti mokytojų algas – čia sutampa ir ministerijos, ir profsąjungų nuostatos“, – sakė D. Pavalkis.

Pedagogams atstovaujančių profsąjungų lyderiai savo ruožtu džiaugėsi, kad jų problemos pradedamos spręsti, tačiau ragino inicijuoti spartesnius pokyčius.

„Norėčiau pastebėti, kad ministras žiūri į kitus metus, o mes norėtume šiek tiek anksčiau, nes vis dėlto ilgalaikė darbo užmokesčio programa buvo sustabdyta 2009 m. Norėtume, atsižvelgę į valstybės finansines galimybes (o BVP auga), anksčiau atnaujinti šią programą“, – sakė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.

Profesinės sąjungos lyderis pabrėžė, kad per menkas švietimo sistemos finansavimas yra ne tik kuklius atlyginimus gaunančių mokytojų, bet ir visos visuomenės problema.

„Tai atsiliepia ne tik darbo užmokesčiui, bet ir ugdymui – mokiniai negauna pakankamai laiko įsisavinti ugdymo programą – viskas daroma minimaliai. Kaip sakoma, lazda turi du galus – vienu galu per mokytojo kišenę, kitu – per mokinio žinias“, – teigė jis.

ELTA ir LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.