Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinės sąjungos reikalauja susitikimo su Vyriausybės nariais (0)

2013 Lapkričio 27d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga reikalauja, kad planuojant 2014 metų valstybės ir savivaldybių biudžetus, neliktų nė mažiausios galimybės tikslinę dotaciją (mokinio krepšelį), kuri yra skirta išimtinai mokymo ir ugdymo reikmėms, naudoti ne pagal paskirtį. Pastaraisiais metais nuolat mažėjant valstybės biudžeto daliai, skirtai švietimui, planuoti dar didesnį šių lėšų mažinimą ugdymui ir mokymui yra neatsakinga.

Absoliučioje daugumoje savivaldybių švietimo įstaigų ugdymo poreikiai nėra pilnai tenkinami, dėl netobulos mokinio krepšelio apskaičiavimo metodikos, net ir skiriant visą tikslinės dotacijos (mokinio krepšelio) sumą. Siūlomoje 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto 4 str. 1 dalies redakcijoje minimas visiškas bendrųjų ugdymo planų įgyvendinimas ir visiškas mokymo reikmių patenkinimas daugeliu atvejų slepia iki minimumo sumažintas ugdymo valandas moksleiviams, minimalių tarifinio atlyginimo koeficientų nustatymą pedagogams bei lėšų neskyrimą kitoms būtinoms ugdymo reikmėms.

Atsižvelgdamos į tai, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga reikalauja išbraukti 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto 4 str. 1 dalį dėl MK lėšų panaudojimo kitoms švietimo reikmėms, kas leistų visas tikslinės dotacijos (mokinio krepšelio) lėšas naudoti pagal paskirtį – išimtinai mokymo ir ugdymo reikmėms.

Kartu, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga nori atkreipti LR Vyriausybės dėmesį į nuolat mažėjantį pedagogų darbo užmokestį. Pagrindinės šio mažėjimo priežastys – bazinės mėnesinės algos sumažinimas, tarnybinio atlyginimo koeficientų žirklių įvedimas bei per didelis mokinių skaičius klasėse, nesikeičiantis nuo sovietinių laikų, kas neatitinka pakitusių reikalavimų ugdymui ir blogėjančios šalies demografinės padėties.

Matydami šiandieninės valdžios uolias pastangas atkurti per ekonominį sunkmetį sumažintus atlyginimus aukštiems valstybės pareigūnams, pasigendame bent minimalių veiksmų atkuriant atlyginimus pedagogams. Suprasdami, kad būtina laikytis fiskalinės drausmės ir nepamatuotai nedidinti viešojo sektoriaus išlaidų, vis dėlto reikalaujame, kad jau 2014 metais būtų atstatytas ekonominio sunkmečio metu sumažintos bazinės mėnesinės algos dydis – 128 Lt.  To nepadarius, šiandieninė valdžia dar kartą pademonstruos, kad švietimas jiems nėra prioritetas, o aukštos kvalifikacijos darbuotojų darbas yra visiškai nevertinamas.

Siekiant aptarti aukščiau išvardintus, švietimo darbuotojų interesams atstovaujančių profesinių sąjungų, reikalavimus, siūlome iki š. m. gruodžio 3 d. susitikti su Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos atstovais.


Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas                                                                               

Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas                                                                             

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.