Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinės sąjungos inicijuoja švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymą (0)

2013 Lapkričio 25d.

Mažėjant mokinių skaičiui nuolat apkarpomas mokymo ir ugdymo proceso finansavimas, dėl ko kenčia mokiniai ir mokytojai: mokytojams mažinami atlyginimų koeficientai, kas blogina jų ekonominę ir socialinę padėtį, o siaurinami mokinių ugdymo planai neigiamai veikia mokymo kokybę.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, siekdamos pakeisti susidariusią situaciją, 2013 m. spalio 31 d. pasirašė jungtinės profesinių sąjungų atstovybės sutartį ir lapkričio 21 d. inicijavo kolektyvines derybas su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo.

Vykdant 2011 m. rugpjūčio 22 d. pasirašytą susitarimą su ŠMM pagal „Socialinės partnerystės plėtra ir kolektyvinių derybų skatinimas šalies švietimo sektoriuje“ projektą, kur šalys įsipareigojo  parengti ir pasirašyti teritorinę švietimo kolektyvinę sutartį, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kartu su Lietuvos švietimo įstaigų profesine sąjunga parengė kolektyvinės sutarties projektą ir pateikė ŠMM siūlymą derėtis dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo.

Kolektyvinės derybos – geriausias kelias spręsti susidariusias problemas. Tikimasi, kad socialiniams partneriams pavyks susitarti ir, pagaliau, Lietuvoje bus pasirašyta pirmoji šakos kolektyvinė sutartis.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.