Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinių sąjungų atstovai Seimo komiteto posėdyje siekė, kad mokyklos nebūtų prievartaujamos taupyti (0)

2013 Spalio 24d.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas trečiadienio posėdyje pradėjo svarstyti 2014 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą.


Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kartu su Švietimo ir mokslo ministerijos Ekonomikos departamento direktore Egle Radėniene pristatė įstatymo projekto nuostatas ir finansavimo rodiklius, susijusius su švietimu ir mokslu.


Komiteto posėdyje dalyvavę Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) pirmininkas Eugenijus Jesinas ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininko pavaduotojas Romas Turonis išsakė profesinių sąjungų poziciją dėl švietimo finansavimo 2014 metais. 


Nacionalinio biudžeto asignavimai švietimui ir mokslui 2014 m. sudaro 6 mlrd. Lt. ir, palyginti, su 2013 m., yra 10 mln. Lt. (0,18%) didesni. Specialiai tikslinei dotacijai mokinio krepšeliui finansuoti, 2014 m. numatyta skirti 1 924 mln. Lt. Šiemet, spaudžiant profesinėms sąjungoms, pirmąkart po kelių metų pasiekta, kad 2014 m. lėšos, atsilaisvinusios dėl mokinių skaičiaus mažėjimo (apie 60 mln. Lt.), būtų paliktos švietimo sistemoje. Atsisakyta nuostatos, pagal kurią, dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus, nuo rugsėjo 1 d. nepanaudota specialios tikslinės dotacijos dalis mokinio krepšeliui finansuoti ketvirtąjį ketvirtį grąžinama į valstybės biudžetą.


Komitetas griežtai nepritarė siūlymui, pagal kurį, įvykdžius bendruosius ugdymo planus ir visiškai patenkinus mokymo reikmes, nepanaudota speciali tikslinė dotacija mokinio krepšeliui finansuoti gali būti perskirstyta kitoms švietimo reikmėms finansuoti. ,,Tokia nuostata kelia susirūpinimą, nes, esant galimybei nepanaudotas mokinio krepšelio lėšas naudoti bendroms švietimo reikmėms finansuoti, savivaldybėse mokyklos gali būti verčiamos dirbtinai taupyti ugdymo sąskaita“, – pabrėžė komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė.


LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas pritarė komiteto pirmininkės nuostatai, kartu paragino nedelsiant spręsti šių metų problemą - 17 mln. litų mokinio krepšelio trūkumą. Šios lėšos nebuvo numatytos šių metų biudžete, kadangi buvo neteisingai įvertintas atėjusių į mokyklas mokinių skaičius. Komitetas priėmė protokolinį sprendimą kreiptis į Vyriausybę, kad ši artimiausiu metu šią problemą išspręstų.


Atsižvelgiant į visas posėdyje išsakytas pastabas, komitetas išvadų svarstymą dėl 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto tęs lapkričio 6 d. posėdyje.


Tą pačią dieną E. Jesinas ir R. Turonis susitiko su Seimo liberalų frakcijos atstovu Gintaru Steponavičiumi, kuris mokytojų atstovus patikino, kad liberalai palaiko profesinių sąjungų pasiūlymą nepritarti įstatymo nuostatai, kuria savivaldybėms būtų suteikta teisė prievartauti mokyklas taupyti.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.