Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

„Karšto klausimo” svarstymas Seime (0)

2013 Spalio 23d.


Spalio 22 d. Seime vyko plenarinis posėdis, kuriame buvo svarstomas 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas.

Finansų ministrui Rimantui Šadžiui pristatant švietimo klausimus, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) pirmininkė Audronė Pitrėnienė dar kartą pabrėžė, kad komitetas niekada nesutiks su tuo, jog mokinio krepšelio lėšomis būtų apmokamos savivaldybės skolos. Reaguodamas į repliką, ministras  pasiūlė, šį „karštą klausimą” svarstyti susitikus švietimo politikams, profesinėms sąjungoms ir Lietuvos savivaldybių asociacijai.


Tą pačią dieną Seime įvyko LŠPS pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus ir LŠĮPS pirmininko Eugenijaus Jesino susitikimas su Seimo ŠMKK pirmininke Audrone Pitrėniene, Seimo nariu Vytautu Gapšiu, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininke Virginija Baltraitiene, Švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu, LR Vyriausybės kanceliarijos Žinių visuomenės departamento Švietimo, mokslo ir kultūros skyriaus vedėju Linu Vingeliu, taip pat Švietimo ir mokslo viceministru Rimantu Vaitkumi bei Švietimo ir mokslo ministerijos Ekonomikos departamento vadove Egle Radėniene.


LŠĮPS ir LŠPS vadovai atkakliai teigė, jog pasirinkta ydinga švietimo finansavimo politika ir toliau sėkmingai žlugdys visą Lietuvos švietimo sistemą, jeigu nebus užkirstas kelias priimant 2014 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto, LR Vietos savivaldos bei LR Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymų pakeitimo projektų nuostatas, susijusias su švietimu. Siūlomos minėtų teisės aktų redakcijos, jei jas patvirtins LR Seimas, taps žalingos ir negrįžtamai sunaikins tam tikrų rajoninių mokyklų egzistavimą, kadangi švietimo įstaigų išlaikymo funkcijos priskyrimas prie savivaldybių savarankiškų funkcijų, galimybė naudoti mokinio krepšelio lėšas ne tik ugdymo, bet ir labai abstrakčioms švietimo reikmėms finansuoti, turės neigiamos įtakos moksleivių ugdymo kokybei, švietimo įstaigų tinklo funkcionalumui ir pedagogų darbo užmokesčiui.


Susitikimo metu profesinės sąjungos eilinį kartą pasigedo kai kurių Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų principingesnės pozicijos, apginant įsisenėjusias švietimo sistemos problemas, todėl profsąjungų lyderiai tikisi, kad šį kartą bus atsižvelgta į jų, žodžiu ir raštu, išsakytą nuomonę bei bus imtasi veiksmų, kurie sustabdys galimybę savivaldybėms savivaliauti. Susitikime dalyvavęs Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis, kartu su ŠMKK pirmininke A. Pitrėniene, įsipareigojo iki šios savaitės pabaigos paruošti reikalingų teisės aktų projektus, kurie bus pateikti Vyriausybei.


Be to, ministras D. Pavalkis patikino, kad nuo šios dienos visi priimami svarbūs strateginių dokumentų projektai bus derinami su LŠPS ir LŠĮPS atstovais.

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.