Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Dalia Grybauskaitė: krizės metu valstybės tarnautojams sumažinti atlyginimai taip pat turi būti grąžinti dėstytojams, mokytojams ir gydytojams (0)

2013 Rugpjūčio 28d.

Įgyvendindama Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl sumažintų valstybės tarnautojų ir teisėjų atlyginimų Finansų ministerija turėtų nepamiršti, kad atlyginimai sumažinti visiems valstybės tarnautojams – taip pat ir mokytojams, gydytojams, dėstytojams – tokią nuomonę antradienį susitikusi su finansų ministru Rimantu Šadžiumi išsakė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak R.Šadžiaus, algos visiems valstybės tarnautojams galėtų būti atkurtos kitąmet, o tai valstybei kainuotų 215 mln. litų.

„Prezidentės teigimu, turi būti vykdomas KT nutarimas dėl atlyginimų mažinimo neproporcingumo. FM Vyriausybei siūlo ne patį optimaliausią sprendimą KT nutarimui įgyvendinti. Pasiūlymas atkurti sumažintus atlyginimus tik siaurai ir ne pačius mažiausius atlyginimus gaunančiai grupei – statutiniams pareigūnams ir teisėjams – dar labiau didina disproporcijas ir pažeidžia socialinio teisingumo principus“, – po susitikimo sakė D.Grybauskaitės patarėja Daiva Ulbinaitė.

Prezidentė pabrėžė, kad per sunkmetį atlyginimai buvo mažinami visiems biudžetinio sektoriaus darbuotojams – mokytojams, kultūros ir meno darbuotojams, dėstytojams, socialiniams darbuotojams.

„Savo sprendimais turime apimti ir kitas kategorijas – valstybės pareigūnų ir tų žmonių, kurie biudžetiniame sektoriuje dirba pagal darbo sutartis. Jų atlyginimai taip buvo mažinami neproporcingai“, – po susitikimo su prezidente sakė R.Šadžius ir pridūrė, kad šį klausimą ketinama spręsti kitąmet, o jo įgyvendinimui reikėtų rasti 215 mln. litų.

Šįmet, pagal KT nutarimą, algų sumažinimai teisėjams ir statutiniams pareigūnams nustoja galioti nuo spalio 1 dienos. Pasak R.Šadžiaus, Finansų ministerija yra sugalvojusi modelį, kaip galima būtų toms trims kategorijos trūkumą mokėti iš šių metų biudžeto lėšų. Tam reikėtų skirti 34 mln. litų. „Prisipažinsiu, kad tai yra labai sudėtinga, nes kitų metų biudžete nėra galimybės padaryti jokių stebuklų. Egzistuoja ir dar vienas įstatymas, pagal kurį mokamos sumažintos socialinės išmokos ir jei tas įstatymas nustoja galioti nuo kitų metų, valstybės biudžete kitąmet reikės dar 145 mln. litų. Tai yra labai rimtos sumos“, – kabėjo finansų ministras.

Anksčiau Konstitucinis Teismas (KT) yra nusprendęs, kad įstatymų pakeitimai, kuriais 2009 m. valdant Andriaus Kubiliaus vadovaujamai konservatorių Vyriausybei valstybės tarnautojams ir teisėjams buvo sumažinti atlyginimai, prieštarauja Lietuvos Konstitucijai. KT nusprendė, kad tuomet valstybės tarnautojams buvo galima sumažinti tik bazinį atlyginimų lygį, o ne priedus ir kategorijas.

KT yra nusprendęs, kad valdžia iki spalio mėnesio privalo atkurti sumažintas algas arba priimti prieštaravimą Lietuvos Konstitucijai pašalinančius sprendimus.

Susitikime kalbėta ir dėl pensijų kompensavimo. Kiek pinigų tam reikėtų, ministras kol kas neįvardijo, tačiau užsiminė, kad apie sumažintos pensijos galėtų būti grąžintos 2015 m: „Neproporcingai sumažintų pensijų kompensavimas yra vienas prioritetinių Vyriausybės darbų, bet yra kelios sąlygos, kurias nustatė KT. Pirmiausiai mes turime žiūrėti valstybės finansinio stabilumo, o tai reiškia, kad turi būti sukaupta pakankamai lėšų bent daliniam pensijų grąžinimui. Kitąmet tokių lėšų neturėsime, o kompensacijas galėtume pradėti mokėti 2015 m.“

Premjeras Algirdas Butkevičius liepos pradžioje teigė, kad sumažintas pensijas būtų galima pradėti dalimis grąžinti nuo 2015-ųjų, jeigu leistų valstybės finansinės galimybės. Pensijos buvo sumažintos, kai 2008 metais prasidėjus finansų krizei konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė ėmėsi taupymo priemonių.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/verslas/finansai/sadzius-grybauskaite-662-364132#ixzz2dFNMasE9

Paulius Grinkevičius, 15min.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.