Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Kelias saugoti miestelių mokyklas - koreguoti MK metodiką (0)

2013 Gegužės 6d.

Balandžio 30 d. Rokiškio savivaldybėje įvyko susitikimas, kuriame buvo aptarta situacija dėl mokinio krepšelio lėšų stygiaus rajono mokyklose. Susitikime dalyvavo Kamajų A. Strazdo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja O. Saranienė ir profsąjungos pirmininkė J. Vygėlienė, Juodupės gimnazijos direktorė D. Guzienė, bei profsąjungos pirmininkė V. Butėnienė, Južintų vidurinės mokyklos direktorius E. Mališauskas. LŠPS vadovybę atstovavo pirmininkas A. Jurgelevičius bei Rokiškio susivienijimo pirmininkas E. Gaigalas. Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas A. Laužadis.

Reali situacija yra tokia, kad šių mokyklų biudžetuose trūksta "krepšelio" lėšų, skirtų darbo užmokesčiui, nuo 1 iki 1.5 mėn. Mokyklų vadovai paaiškino, kokių priemonių imasi tam, kad sutaupyti trūkstamas lėšas. Visose mokyklose, pasitarus su darbuotojų kolektyvais, priimti taupymo planai. Dažniausiai pasirenkamas variantas - nemokamos atostogos mokinių atostogų arba darbuotojui patogiu laiku. Kita vertus, tai leido visose mokyklose išsaugoti esamus mokytojų atlyginimų koeficientus, kurie visur siekia „žirklių“ vidurkį. Pokalbio metu aiškintasi, kodėl susidarė tokia situacija. Buvo įvardintos pagrindinės priežastys: mažėjantis mokinių skaičius, miestelių mokykloms nepalanki krepšelio skaičiavimo metodika, nuo 2009 m. valstybės priimti sprendimai taupyti lėšas, kurie skaudžiausiai palietė mažas mokyklas.

Pasitarimo metu buvo bandoma ieškoti kelių, kaip pakeisti tokią situaciją, tačiau beveik aišku, jog vidinių rezervų faktiškai jau nėra. Vienintelis kelias – koreguoti mokinio krepšelio metodiką, nes mokinių tikrai artimiausiu metu nepadaugės. Profesinės sąjungos pirmininkas A. Jurgelevičius išklausė susirinkusių nuomonę ir pažadėjo, kad daug racionalių pasiūlymų, išgirstų šio pasitarimo metu, jau kitą savaitę bus perduota darbo grupei, nagrinėjančiai mokinio krepšelio metodikos pakeitimus. Kartu buvo priminta, kad dabartinės vyriausybės vadovas A. Butkevičius bei švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis ne kartą deklaravo, kad „atsisuks į mažus miestelius“, todėl yra vilčių, jog situacija gerės.

Erikas Gaigalas, LŠPS pirmininko pavaduotojas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.