Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Ikimokyklinio ugdymo krepšelis: ar pasakę "a", pasakysime "b"? (pridėta rezoliucija) (4)

2013 Balandžio 17d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) balandžio 25 dieną Vilniuje rengia dalykinę konferenciją, kurioje bus diskutuojama apie ikimokyklinio ugdymo finansavimą ir krepšelio metodiką. Konferencijos pavadinimas "Ikimokyklinio ugdymo krepšelis: ar pasakę "a", pasakysime "b"?"

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtros 2011–2013 metų programos priemonėse buvo numatyta nuo 2011 m. finansuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą taikant ikimokyklinio ugdymo krepšelio finansavimo principus. Tačiau paskirtasis finansavimas buvo tik dalinis, t.y. finansuojamos tik 4 valandos, todėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai susidūrė su daugybe problemų. Didžiausia iš  jų – maži ir nestabiliai mokami atlyginimai. Taip pat, esant tokiam finansavimui ikimokyklinio ugdymo įstaigose dirbantys pedagogai kvalifikaciją kelti dažniausiai turi už savo pinigus, labai menkos galimybės įstaigoms įsigyti ugdymo priemonių.

Šiuo metu įvairios ministerijos ruošia pasiūlymus Vyriausybei dėl 2014 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų projekto. Švietimo ir mokslo ministerija, be kitų klausimų, svarsto galimybę išplėtoti ikmokyklinio ugdymo finansavimą krepšelio principu ir finansuoti nebe 4, o 8 valandas. Tiek ikimokyklinėse įstaigose dirbantys žmonės, tiek ir LŠPS ekspertai mano, kad šis sprendimas šiuo metu turi gerokai daugiau pliusų nei minusų, todėl profesinė sąjunga palaiko sumanymą padidinti krepšelio finansavimą.

LŠPS ne kartą pasisakė, jog būtina krepšelio principu finansuoti ne 4, o 8 val. Toks pasiūlymas buvo pateiktas Švietimo ir mokslo ministerijos darbo grupei, kuri rengia švietimo įstaigų finansavimo tvarkos tobulinimo projektą. Deja, siūlymas susiduria su dideliu kai kurių politikų pasipriešinimu. LŠPS pastebi, kad Švietimo ir mokslo ministerija taip pat neturi aiškios pozicijos šiuo klausimu.

Konferencijos tikslas – išsiaiškinti įvairių suinteresuotų pusių pozicijas ikimokyklinio ugdymo krepšelio klausimu, todėl dalyvauti kviečiami LR Seimo nariai, Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos tėvų forumo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų asociacijos atstovai bei darželiuose dirbantys profesinės sąjungos nariai.

Organizatoriai tikisi konstruktyvios ir naudingos diskusijos, kuri leistų įvertinti 8 valandų ikimokyklinuko krepšelio įvedimo pliusus ir minusus.

Kviečiame registruotis į konferenciją el.paštu info@svietimoprofsajunga.lt

Ikimokyklinio ugdymo krepšelis:  ar pasakę "A", pasakysime ir B"?

Vilnius, J. Jasinskio g. 12 "BC12"

 

Programa

 

09.30 – 10.00       Dalyvių registracija

10.00 – 10.30       Konferencijos atidarymas. Problemos aktualumas

10.30 – 11.00       Ikimokyklinio ugdymo finansavimo problemos savivaldybėse: profesinės sąjungos žvilgsnis

11.00 – 11.30       Ikimokyklinio ugdymo finansavimo problemos savivaldybėse: įstaigos vadovo žvilgsnis

11.30 – 12.00       ŠMM planai tobulinant ikimokyklinio ugdymo įstaigų finansavimą

12.00 – 12.30       LSA požiūris į ikimokyklinio ugdymo finansavimo perspektyvas

12.30 – 13.00       Diskusijos

13.00 – 13.30       Konferencijos apibendrinimas ir rezoliucijos priėmimas

PROJEKTAS

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga

Konferencijos „Ikimokyklinio ugdymo krepšelis: ar pasakę "a", pasakysime "b"?“

REZOLIUCIJA

Konferencijos dalyviai primena, kad situacija daugelyje šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų nėra patenkinama dėl nepakankamo finansavimo. Dideles problemas organizuojant ikimokyklinį ugdymą, dirbant su vaikais, įvertinant ir apmokant IU įstaigos darbuotojų darbą sudaro būtent lėšų stygius.

Europos Komisija ikimokyklinį ugdymą vertina kaip vieną valstybės prioritetinių sričių, siūlo užtikrinti visuotinai vienodas galimybes naudotis ikimokyklinio ugdymo įstaigų paslaugomis, kelti šių paslaugų kokybę teikiant visokeriopą paramą šių įstaigų darbuotojams.

 

Palaikydami LR Vyriausybės programos siekį sudaryti galimybę kiekvienam vaikui lankyti darželį  plėtojant  ikimokyklinio ugdymo infrastruktūrą,  siekti kokybiškų vaiko priežiūros ir ugdymo paslaugų, reikalaujame:

a)      įvesti 8 valandų „ikimokyklinuko krepšelį“ – tai sudarytų prielaidas didesniam vaikų skaičiui lankyti darželius, leistų nenukrypstant nuo galiojančių teisės aktų organizuoti įstaigų darbą ir teisingai apmokėti darbuotojams;

b)      ikimokyklinio ugdymo pedagogų tarifinio atlyginimo koeficientus sulyginti su bendrojo ugdymo pedagogų koeficientais –jų darbas yra vienodai svarbus bei jiems keliami analogiški kvalifikaciniai reikalavimai;

c)      ikimokyklinio ugdymo pedagogų darbo laiko struktūroje numatyti 6 valandas nekontaktiniam darbui – pasirengimui, kvalifikacijos kėlimui, bendravimui su ugdytinių tėvais.

 

Konferencijos delegatų vardu:

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas

Audrius Jurgelevičius

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-04-25 17:30:22 | irena

Tai ar priėmė rezoliucijos projektą ar buvo kokių pakeitimų?

2013-04-22 13:29:00 | PS

Tai jei bus įvestas pilnas krepšelis bus galimybės ir atlyginimus kelti

2013-04-20 16:53:21 | auklėtoja

kas gi iš tų diskusijų, jei reikalai nejuda. Įdomu, kada gi bent jau padiskutuos apie auklėtojų darbo užmokestį?

2013-04-20 16:53:16 | auklėtoja

kas gi iš tų diskusijų, jei reikalai nejuda. Įdomu, kada gi bent jau padiskutuos apie auklėtojų darbo užmokestį?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.