Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Panevėžiečiai įtikinėjo Seimo vicepirmininką A. Sysą remti profesinės sąjungos pasiūlymą sudaryti galimybes mokytojams anksčiau išeiti į pensiją (1)

2013 Kovo 1d.

Panevėžio švietimo profesinė sąjunga pasikvietė į svečius LR Seimo pirmininko pavaduoją Algirdą Sysą. Politikas susitiko su mokyklų ir darželių bei kitų švietimo įstaigų profesinių sąjungų atstovais. Susitikime dalyvavo ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Romas Turonis.

Susitikime kalbėta apie pensijų sistemos refomą, antros pakopos pensijinius fondus, mokytojų stažinę pensiją ir socialinio dialogo būklę šalyje ir Panevėžio mieste.

Dalykiškame ir konstruktyviame pokalbyje būta ir aštresnių kampų. Karštas diskusijas sukėlė seniai diskutuojama problema – galimybė mokytojams anksčiau išeiti į pensiją. A. Sysas siūlė šakos kolektyvinėmis sutartimis sukurti profesinius fondus, kuriuose sukauptos lėšos būtų naudojamos stažinei pensijai. Seimo vicepirmininkas akcentavo, jog įdėjo daug pastangų, kad Vyriausybės programoje atsirastų įsipareigojimai pasirašyti šakos kolektyvines sutartis. „Švietimo ir mokslo srityje būtinai turi rastis šakos kolektyvinė sutartis, kurioje turėtų būti aptarta profesinio pensijinio fondo kūrimo galimybė“, - kalbėjo A. Sysas.

Panevėžiečiai pasiūlė mechanizmą, kaip galėtų būti pradėtas formuoti toks fondas: kiekvienais metais dėl vaikų skaičiaus mažėjimo sumažėja ir moksleivio krepšelio dalis 80-90 mln. litų. Dalį šių lėšų, pvz. 50 mln., nukreipus į profesinį fondą, mokytojai iškart galėtų pasinaudoti galimybe anksčiau išeiti į pensiją. Tokiu būdu būtų sprendžiama ir vaikų mažėjimo problema. Seimo vicepirmininkas labai atsargiai vertino tokį pasiūlymą, kas sukėlė karštas diskusijas. 

Aptariant socialinio dialogo būklę Panevėžyje, nemažai kritikos buvo išsakyta miesto tarybos nariams – socialdemokratams. Jie yra aršiausi buldozerinės miesto mokyklų tinklo pertvarkos šalininkai. Pasak Panevėžio švietimo profesinės sąjungos pirmininkės Nijolės Staišiūnienės, priimant sprendimus labai trūksta konstruktyvaus dialogo ir įsiklausymo į profesinės sąjungos pasiūlymus. Vietiniai politikai netgi sau leidžia įžeidinėti profesinės sąjungos lyderius už tai, jog jie kietai gina mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų interesus. A. Sysas pažadėjo pasidomėti šiuo klausimu.

„Man labai nesmagu, kad mes - socialdemokratai savo programose deklaruojame rūpestį paprastu žmogumi, o konkrečiuose veiksmuose šias deklaracijas pamirštame. Aš, kaip partijos pirmininko pavaduotojas, būtinai pasikalbėsiu su panevėžiečiais socialdemokratais ir bandysiu juos įtikinti keisti bendavimo stilių“, - žadėjo politikas.

Panevėžio švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-03-04 12:15:36 | Paulius

Reikėjo A.Sysui į rankas įteikti klerikalo miesto mero ataskaitą už 2012 metus - tai unikalus dokumentas, neturintis analogų šiuolaikinės Lietuvos istorijoje...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.