Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS yra pasirengusi deleguoti atstovus į ŠMM formuojamas darbo grupes (0)

2013 Vasario 6d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga informavo naujai paskirtą LR Švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį, jog LŠPS yra pasiruošusi deleguoti organizacijos atstovus (ekspertus) į ministerijos formuojamas darbo grupes. LŠPS atstovai turi kompetencijos ir gali pateikti pasiūlymų, kaip nedelsiant spręsti šiuo metu labai aštrias mokyklų finansavimo ir mokytojų darbo užmokesčio problemas.  

Rašte, pasirašytame LŠPS pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus sakoma, kad profesinė sąjunga yra teikusi pasiūlymus Švietimo ir mokslo ministerijai dėl mokyklų finansavimo (mokinio krepšelio) ir dėl pedagogų darbo užmokesčio. Turėdami pakankamai kompetencijos šiais klausimais ir siekdami, kad visoms šalies mokykloms būtų nustatytas optimalus finansavimas, o mokytojams darbo užmokestis būtų mokamas teisingai, esame pasiruošę deleguoti mūsų organizacijos atstovus (ekspertus) į ministerijos formuojamas atitinkamas darbo grupes.

XVI LR Vyriausybės programos dalyje, kurioje kalbama apie įsipareigojimus švietimo srityje, 177 punkte deklaruojama, kad Vyriausybė nuosekliai atsisakys laisvosios rinkos principais pagrįsto mokinio krepšelio finansavimo principo, sudarysi savivaldybėms daugiau galimybių laisviau disponuoti mokinio krepšelio lėšomis ir panaudoti sutaupytas lėšas kitoms švietimo reikmėms, tobulins lėšų skyrimo mokykloms metodiką, kad būtų išsaugomos mokyklos kaimo vietovėse. Programos 184 punkte deklaruojama, kad bus siekiama objektyvios ir teisingos pedagogų darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos. Pedagogų darbo užmokestis priklausys nuo jų išsilavinimo, kvalifikacijos, profesionalumo, darbo kokybės  ir darbo stažo.

LŠPS pirmininkas yra įsitikinęs, kad tik socialinis dialogas padės pasiekti kompromisą, kylantį iš šalių interesų derinimo bei užtikrinti optimalių sprendimų priėmimą.

Raštas ministrui.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.