Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokyklos reorganizacija: moksleivių nėra, o mokytojai dirba (1)

2012 Spalio 2d.

Rajono švietimo įstaigų pertvarkos ne tik erzina mokytojus, tėvus, mokinius, bet ir pateikia kuriozų. Internetinėje „Gimtojo Rokiškio“ svetainėje www.grokiskis.lt pasipylė komentarai, esą reorganizuotos Kazliškio pagrindinės mokyklos pedagogai iki šiol eina į darbą, nors šioje švietimo įstaigoje vyresniųjų klasių mokinių nebeliko.

Pasikliovė juristais

Rugsėjo mėn. Kazliškio pagrindinė mokykla buvo prijungta prie Pandėlio pradinės ir tapo šios švietimo įstaigos skyriumi. Darbas buvo pasiūlytas reorganizuotos mokyklos pradinių klasių mokytojams, o vyresniųjų klasių pedagogams buvo įteikti įspėjimai apie atleidimą iš darbo.
„Pasikliovėme juristų patarimais. Šiuo metu maždaug dešimt buvusios Kazliškio mokyklos mokytojų neturi darbo. Tačiau atleisti jų negalime, nes nėra pasibaigęs įspėjamasis laikotarpis“, - sakė rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis. Jo teigimu, reorganizacija nėra pagrindas atleisti žmogų iš darbo.  

Ką mokykloje, kurioje nėra mokinių, veikia mokytojai? Vedėjo teigimu, Pandėlio pradinės mokyklos direktorius Valdis Vaičėnas šiems pasiūlo vienokio ar kitokio darbo.

Trys klausimai Valdžiui Vaičėnui, Pandėlio pradinės mokyklos direktoriui
 
 - Situacija, švelniai tariant, keistoka. Ką apie ją galite pasakyti Jūs?
 
- Situacija ne keistoka, o nepavydėtina nei pedagogų, nei mano paties atžvilgiu. Aš labai suprantu ir gerbiu uždaromos mokyklos mokytojus, bet labai užjaučiu ir savo mokyklos kolegas: neturiu ką atsakyti į jų klausimą, kodėl turime taupyti kiekvieną centą savo ir mokinių sąskaita, eiti dešimties dienų nemokamų atostogų...

Mokytojams, dirbusiems Kazliškio pagrindinėje ir negavusiems darbo Pandėlio pradinėje, įteikti įspėjimai apie darbo sutarties nutraukimą. Darbo kodekse nurodyta: įspėjamasis laikotarpis yra du arba keturi mėnesiai. Šiuo laikotarpiu žmogus turi būti darbo vietoje. Taigi mokytojai atvyksta į Kazliškio pradinių klasių skyrių ir dirba čia įvairius darbus: tvarko metodinę medžiagą, plakatus, mokyklos archyvą, dokumentaciją.

Vadovaujantis įstatymu šiems mokytojams skiriama viena savaitės diena naujo darbo paieškoms. Be to, Kazliškio pagrindinėje mokykloje jie turėjo mažus krūvius, todėl į Pandėlio pradinę jie atvyksta dieną ar dvi per savaitę.
 


http://www.grokiskis.lt/temos/situacija/2012/10/01/mokyklos-reorganizacija-moksleiviu-nera-o-mokytojai-dirba
 

Reda MILAKNIENĖ

Reda MILAKNIENĖ
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-10-02 16:24:03 | zylutė

Degutienė su Kubilium trimituoja, kad baigėsi krizė. Tai kodėl iki beprotybės sumažinti mokinio krepšeliai, padidintas mokinių skaičius klasėse? Kam uždarinėti mokyklas, palikti mokytojus pašalpų gavėjais???

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.