Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Siūloma atnaujinti profsąjunginę Lenkijos, Lietuvos ir Vokietijos kalbų mokymo vasaros akademiją (0)

2012 Rugsėjo 21d.

Liepos pabaigoje – birželio pradžioje Naujojoje Kaletkoje (Mozūrai, Lenkija) vyko tradicinė vasaros kalbų akademija. Jau keletą metų Naujoji Kaletka netoli Olštyno yra profesinių sąjungų, atstovaujančių Lenkijos ir Vokietijos mokytojus, susitikimo vieta. Šiais metais be Lenkijos „Solidarność” ir Vokietijos „Gewerkschaft Erziehung und Wiesenschaft“ (GEW), vasaros akademija Naujojoje Kaletokje pakvietė į svečius ir Lietuvos švietimo profesinę sąjungą. LŠPS atstovavo pirmininkas A. Jurgelevičius, Vilniaus susivienijimo pirmininkė R. Osipavičiūtė ir LŠPS tarptautinė sekretorė T. Babrauskienė. Į susitikimą su LŠPS atstovais į Naująją Kaletką atvažiavo GEW pirmininkas Ulrich Thöne ir „Solidarność” pirmininkas Ryszard Proksa. Buvo aptartos trijų šalių profesinių sąjungų bendradarbiavimo galimybės ir numatyta bendrų veiklų programa. '

Šis kalbų projektas, remiamas Fridricho Eberto fondo, vykdomas jau kelerius metus. Prieš keletą metų jame dalyvavo ir Lietuva, taigi buvo aptarta ir galimybė vėl atnaujinti trijų šalių bendradarbiavimą. Mokymų organizatoriai ir akademijos įkvepėjai Magda ir Christoph Heise padarė viską, kad Lietuvos atstovų viešnagė būtų įdomi ir įsimintina. Tai nebuvo sudėtinga, nes Mozūrų akademija jau turi ilgą istoriją ir tradicijas. Dalyviai nori sužinoti daugiau apie profesines sąjungas ir profesinę veiklą kitose šalyse, dalyvauja kalbų kursuose ir pramoginėje veikloje.

Nepaisant griežtos mokymo programos, kuri turėjo būti įgyvendinta, Vasaros akademijos dalyviai turėjo galimybę pristatyti ir plėtoti savo asmeninius gebėjimus (pvz., piešti ar sportuoti), taip pat rengti teatrinius spektaklius ir kultūrinius vakarus.
Tokie renginiai suteikia dalyviams ne tik galimybę gauti daugiau informacijos apie kitų profesinių sąjungų veiklas, bet ir padeda tiesiogiai keistis patirtimi ir inicijuoti naujus projektus. O ką jau kalbėti apie puikų poilsį viename iš gražiausių Lenkijos ežerų krašte.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.