Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojų streiko rezultatas – gerokai pasikeitusi Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcija (2)

2012 Birželio 6d.

Gegužės 30 d. Švietimo ir mokslo ministrui G. Steponavičiui patvirtinus naująją Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepciją, galima drąsiai teigti, kad vienas iš pedagogų įspėjamojo streiko reikalavimų – šio dokumento netvirtinti be suderinimo su darbuotojų atstovais – buvo pilnai įvykdytas.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos bei kitų organizacijų atstovams per tris derybinius susitikimus su Švietimo ir mokslo ministerijos specialistais bei koncepcijos autoriais pavyko pasiekti, kad mokytojų kvalifikacijos kėlimas nebūtų mechaniškai siejamas su atestacija, nuošalyje paliekant tiesioginio mokytojo darbo kokybės vertinimą. Galutiniame koncepcijos variante į pirmą vietą iškeltas individualus pedagogo poreikis kelti kvalifikaciją, kuris turi būti derinamas mokyklos bei šalies poreikiais. Darbuotojų atstovų reikalavimu buvo pagoreguotas ir kvalifikacijos tobulinimo konsultanto vaidmuo, paliekant jam tik patariamąsias funkcijas. Vienintelis dalykas, dėl kurio ministerijos valdininkai niekaip nenorėjo nusileisti, tai sumanymas kvalifikacijos kėlimo veiklą vertinti formalizuotai, t.y. skaičiuoti ne tik kursuose išbūtas dienas ar aukštojoje mokykloje gautus akademinius kreditus, bet pasitelkus taškus, bandyti aprėpti labai plačią mokytojo veiklą keliant savo kvalifikaciją. Toks sumanymas, anot Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ekspertų, demonstruoja valstybės nepasitikėjimą mokytoju ir sukuria papildomas prielaidas popierizmo didinimui mokyklose.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ekspertai aktyviai dalyvaus ir šios koncepcijos įgyvendinimo dokumentų ruošime, kuriuos, anot Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimo spaudai, planuojama parengti iki rudens. Profesinė sąjunga labai abejoja tokios skubos būtinumu dėl dviejų priežasčių. Pirma, per kelis vasaros mėnesius neįmanoma ruošiamų teisės aktų projektų apsvarstyti su mokytojų bendruomene. Antra, koncepcijos įgyvendinimas pareikalaus milžiniškų lėšų, kurių nėra ne tik skurdžiame šių metų švietimo biudžete, bet ir nesimato galimybės jas gauti planuojamuose artimiausių metų biudžetų projektuose. O bandymai šioje koncepcijoje numatytas kvalifikacijos kėlimo veiklas įgyvendinti neskiriant papildomo finansavimo, tik demonstruoja ministerijos vadovų nesusigaudymą dabarties švietimo sistemos realijose.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-06-07 18:07:08 | Lena

nepastebejua, kad GEROKAI, dingo tik emeritai, o visa kita taip ir liko. Neaisku viena: is kur pinigai tokiems pasikeitimams.

2012-06-06 10:30:20 | Romanas

Dėl profesio konsultanto , prašau įdėmiai pasiskaityti koncepcijos 26.3 p.- jis ne patarėjas o diktatorius - nepaklusi , mokėsi pats.T.y. politruko pareigybės grąžinimas į mokyklą.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.