Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Atlyginimus auklėtojoms grąžino, kaltųjų dėl apgavystės - nė kvapo (0)

2010 Gruodžio 17d.

Šiaulių taryba ketvirtadienį skubos tvarka sušauktame neeiliniame posėdyje panaikino lapkričio 25 dieną priimtą sprendimą, kuriuo be dviejų mėnesių atlyginimų buvo paliktos lopšelio-darželio „Voveraitė“ darbuotojos.

Kad auklėtojoms būtina sumokėti uždirbtus pinigus, abejonių nekilo nė vienam politikui. Tačiau nuomonės išsiskyrė dėl kaltųjų paieškų.

Mat tarybos komitetuose pritarta šiai ikimokyklinei įstaigai skirti 75 tūkstančius litų algoms išsimokėti, o balsavimui pateiktame variante dokumentai buvo pakeisti - kažkas įrašė 25 tūkstančių litų sumą.

Tąkart po tarybos posėdžio administracijos direktorius Vladas Damulevičius džiūgavo, kad bus nubaustos solidariai su kitų įstaigų darbuotojimis nemokamų atostogų nėjusios „Voveraitės“ auklėtojos: „Ši įstaiga nė piršto nepajudino, kad bent kiek sutaupytų“.

Be lapkričio ir gruodžio atlyginimų paliktos auklėtojos sukėlė triukšmą, nes trišalės tarybos posėdyje buvo pažadėta - prieš šventes pinigai bus išmokėti. Kilus skandalui dėl sukeistų dokumentų, atsitokėjo ir apgauti tarybos nariai, kurie visi manė balsuojantys už komitetuose svarstytą projektą. Politikai skubiai surinko parašus, kad būtų šaukiama neeilinė sesija.

„Tokio kriminalo nėra buvę per 20 metų, - ketvirtadienio posėdyje piktinosi anksčiau miestui vadovavęs Alfredas Lankauskas. - Kodėl iki šiol nesurasta ir net neieškota kaltųjų?“

Tarybos narys A.Lankauskas pasiūlė įtraukti į darbotvarkę klausimą dėl nepasitikėjimo administracijos direktoriumi V.Damulevičiumi, bet meras Genadijus Mikšys pareiškė, jog tai daryti - per vėlu, ir pasiūlė šį klausimą įregistruoti ir svarstyti po savaitės vyksiančiame tarybos posėdyje.

A.Lankauskas merui priminė, jog apie būtinybę surasti ir nubausti tarybą apgavusius asmenis reikalavo prieš porą savaičių telefonu. „Telefonu nesiskaito“, - tokį atsakymą išgirdo politikas.

Į kaltinimus, jog keldamas triukšmą bando įtikti rinkėjams, A.Lankauskas atrėžė: „Man atrodo, kad kaltųjų neieškoma, nes jau galvojama apie būsimas koalicijas“.

Į posėdį atėjusių auklėtojų niekas net neatsiprašė. Kol politikai vieni kitiems žarstė kaltinimus, už skandalą atsakingas konservatorius V.Damulevičius sėdėjo susigūžęs kampe. „Neatsistatydinsiu, čia prasideda priešrinkiminiai žaidimai“, - po posėdžio pareiškė administracijos direktorius.

Į nebe pirmą skandalą šioje kadencijoje įklimpusio V.Damulevičiaus likimas bus sprendžiamas po savaitės. Tame pačiame posėdyje bus svarstoma, kaip paskatinti taupumu pasižymėjusias švietimo įstaigas, vien atlyginimų fonde sutaupiusias per 1,5 mln. litų.

Kad taupieji nebūtų nuskriausti, siūloma šių pinigų į bendrą katilą nepaimti ir palikti pedagogams.

http://www.lrytas.lt/-12925189331291124482-atlyginimus-aukl%C4%97tojoms-gr%C4%85%C5%BEino-kalt%C5%B3j%C5%B3-d%C4%97l-apgavyst%C4%97s-n%C4%97-kvapo-nuotraukos.htm

http://www.svietimoprofsajunga.lt/naujoszinios/?npg.0;nid.1725;/

http://www.svietimoprofsajunga.lt/naujoszinios/?npg.0;nid.1717;/

http://www.svietimoprofsajunga.lt/naujienos/?npg.1;nid.1712;/

Gintaras Šiuparys lrytas.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.